sivilcelere çözüm

Sivilcelere Çözüm İçin Ayva Çekirdeği

Günümüzde özellikle bayanların büyük sorun haline getirdikleri sivilceler nedeniyle yüksek miktarlarda paralar harcanmaktadır. Bu paralarınızı kozmetik ürünlerine veya bakım merkezlerine boş yere harcamak yerine, sizler de ayva çekirdeği kullanarak muhteşem bir şekilde sivilceleriniz den kurtulabilirsiniz. İşte bu yazımızda sivilceler için ayva çekirdeğini hangi şekillerde kullanabileceğinize değineceğiz.

Ayva Çekirdeğinden Krem Nasıl Hazırlanır?

1 fincan suda haşlayacağınız yarım kilo ayva çekirdeğini kapalı bir şişede bekletmelisiniz. Dolaba koymadan bekleteceğiniz bu karışımı 5 günün sonunda kullanmaya başlayabilirsiniz. Gece saatlerinde uygulayacağınız bu kremin kurumasını beklemelisiniz. Sonrasında durulamadan önce yüzünüze bir kez de kantaron yağı ile masaj yapabilirsiniz.

Ayva Çekirdeği Maskesi Nasıl Hazırlanır?

10 adet ayvanın çekirdeğini çıkarın ve yarım çay bardağı suyun içerisinde bekletin. Ağzını kapatmadan 1 gün bu şekilde beklemesini sağlayın. Bu maske jöle gibi bir kıvama geldikten sonra siz de hedefinize ulaşacağınız karışımı elde etmiş olacaksınız. Doğal ürünler kullanarak cildinizi iyileştirmek istiyorsanız, ayva çekirdeğinin tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Akne ve sivilcelerden bu sayede kısa sürede kurtulabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.