Sivilceleri Önlemek İçin Doğal Öneriler

Paylaş
 

Günümüzde herkesin problemi haline gelen sivilceler, cilt problemleri arasında en çok görülenlerden biridir. Ciltteki yağ kanalları tıkandığında, sivilce problemi ortaya çıkar. Özellikle vücudun yağ oranı yüksek bölgelerinde, sivilce oluşumu daha fazla görülmektedir. Bu sorun için önlem alınmazsa, sivilceler iz bırakabilir ve can sıkıcı bir görüntü yaratabilir. Özellikle ergenlik döneminde görülmesi muhtemel olan sivilce sorunu, her yaş grubunda da ortaya çıkabilmektedir.

 

Sivilceler İçin Doğal Öneriler


Karbonat

Özellikle büyük sivilcelerin yok edilmesinde, karbonat en etkili doğal yollardan biridir. Cildi derinden temizleyen ve peeling etkisiyle ciltteki ölü deriyi atan karbonat, sonraki sivilce oluşumu riskini azaltmaktadır. Bunun için yarım su bardağı su ve 2 çay kaşığı karbonata ihtiyacınız var. İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra, bir parça pamuğa damlatıp yüzünüzü silmeniz gerekmektedir. Bu işlem büyük sivilcelerinizin kurumasına yardımcı olacaktır.

Çay Ağacı Yağı

Büyük sivilcelerle savaşta en etkili yağlardan biri, çay ağacı yağıdır. Bu yağı bir pamuk yardımıyla ya da elinizle, sivilceli bölgeye uygulayıp 10 dakika bekletin. Ardından ılık suyla cildinizi durulayın. İlerleyen süreçlerde farkı hissedeceksiniz.

Elma Sirkesi

Elma sirkesinin sivilce sorunları karşısında, etkili olduğu bilinmektedir. Bir miktar elma sirkesini, iki katı oranında suyla sulandırın. Ardından bir pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün. 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Elma sirkesi keskin içeriği nedeniyle saf olarak kullanılmamalıdır. Bu yüzden mutlaka sulandırarak cildinize uygulamalısınız.

Gülsuyu

Doğal bir cilt bakımı malzemesi olarak belirtebileceğimiz gülsuyu, sivilce tedavisi içinde etkilidir. Bir parça pamuk üzerine, birkaç damla gülsuyu damlatıp sivilcelerinizin üzerini temizleyin. Bu uygulama hem cilt bakımınızı yapacak, hem de sivilcelerinizin azalmasını sağlayacaktır.

Bu yazı 1224 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.