Sivilcesiz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Özellikle bayanların korkulu rüyalarından birisi sivilceli yüzlere sahip olmaktır. Kimi zaman beslenme düzeni, uykusuzluk veya stres gibi nedenlerden dolayı cildimizde sivilce oluşumunu engelleyemiyoruz. İşte bu nedenle size sivilcesiz bir cilt için yapılması gerekenler nelerdir? Sorusunun yanıtını vereceğimiz muhteşem bir yazı hazırladık.

Öncelikle yukarıda saydığımız nedenleri ortadan kaldırmanız gerekmektedir.

  • Uykunuzu tam zamanında almanız sivilcesiz bir cilt için yapılması gerekenlerin başında gelmektedir.
  • Daha sonra su tüketimini arttırarak cildin esnekliğini kazanmasını sağlamalı ve zararlı gıdalardan uzak durmalısınız.
  • Eğer yüzünüze düşecek kadar uzun saçlara sahipseniz, bir tokayla bunu engelleyecek şekilde tutturmalısınız.
  • Çünkü saçlarınızın yüzünüze düşmesi yağlanmaları hızlandırarak sivilcelere neden olmaktadır.
  • Sivilcesiz bir cilt istiyorsanız tüm yağlı yiyecekler ve hareketlerden uzak durmalısınız.
  • Cildinizde oluşmasını engelleyemediğiniz sivilceleriniz varsa bunlarla oynamak yerine, yüzünüzün tamamına masaj hareketleriyle egzersizler yapabilirsiniz.
  • Kan dolaşımının hızlanması demek, oksijen alımının artması ve böylelikle sivilcelere neden olan bakterilerin barınmaması demektir.

Tüm bunları yapmış olmanıza rağmen verimli sonuç alamamışsanız, ilaçla tedavi yerine doğal yöntemlerle cildinize terapi uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Bunun için aktarlardan alacağınız çeşitli kurutulmuş bitkilerle losyonlar hazırlayabilir veya evde bulunan limon, karbonat, aspirin gibi malzemelerle maskeler hazırlayabilirsiniz. Bunları birbirleriyle de karıştırabileceğinizi hatırlatalım. Örneğin; kil ve limon, limon ve yumurta akı tariflerini uyguladıktan sonra gül suyu ile cildinizi tonik niyetine temizleme işlemini yaparak sivilcesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yazımızı sonlandırmadan önce başı sivilcelerle dertte olan siz değerli ziyaretçilerimize bir maske tarifi vermek istiyoruz.

Sivilce Maskesi

  • 3 kaşık bal
  • 1 adet elma

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Bir elmayı ezdikten sonra üç kaşık bal ile karıştırıp yüzünüze sürmeniz yeterli olacaktır. 20 dakika gibi bir sürenin sonunda cildinizi temizledikten sonra rahat bir nefes almış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.