Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

Paylaş
 

Sivilce, özellikle ergenlik döneminin korkulu rüyaları arasında yer almaktadır. Yağlı cilde sahip olan insanlar ise sadece ergenlikte değil sonraki dönemlerde de bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Görsel ve psikolojik açıdan önemli bir sorun olan sivilcelerden evde uygulayacağınız yöntemlerle kurtulmanız mümkündür.

Bal ve Tarçın Maskesi

Bal ve tarçının birleşimiyle elde edilen maske sivilceler için etkili bir çözüm sunmaktadır. 2 yemek kaşığı balı 1 çay kaşığı tarçın ile karıştırarak elde edeceğiniz karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Bu karışım 30 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu karışımı düzenli uygulamanız önerilmektedir.

Karbonat Maskesi

Karbonat, cildi güzelleştiren son derece etkili bir maddedir. Karbonat ile suyu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu dairesel hareketlerle yüzünüze iyice yedirin ve 15 dakikanın ardından ılık suyla cildinizi temizleyin. Bu maske cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cilt atıklarının hızla uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Sivilceye karşı limon suyunu yüzünüze sürmek, elma sirkesini pamuk yardımıyla cildinize uygulamak gibi yöntemlerde uygulanabilir. Yine de en önemli nokta cildinizi temiz tutmanız ve dengeli beslenmenizdir.

Bu yazı 1674 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.