Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

Sivilce, özellikle ergenlik döneminin korkulu rüyaları arasında yer almaktadır. Yağlı cilde sahip olan insanlar ise sadece ergenlikte değil sonraki dönemlerde de bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Görsel ve psikolojik açıdan önemli bir sorun olan sivilcelerden evde uygulayacağınız yöntemlerle kurtulmanız mümkündür.

Bal ve Tarçın Maskesi

Bal ve tarçının birleşimiyle elde edilen maske sivilceler için etkili bir çözüm sunmaktadır. 2 yemek kaşığı balı 1 çay kaşığı tarçın ile karıştırarak elde edeceğiniz karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Bu karışım 30 dakika kadar cildinizde kaldıktan sonra yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu karışımı düzenli uygulamanız önerilmektedir.

Karbonat Maskesi

Karbonat, cildi güzelleştiren son derece etkili bir maddedir. Karbonat ile suyu macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Bu macunu dairesel hareketlerle yüzünüze iyice yedirin ve 15 dakikanın ardından ılık suyla cildinizi temizleyin. Bu maske cilde güzel görünüm kazandırmakta ve cilt atıklarının hızla uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Sivilceye karşı limon suyunu yüzünüze sürmek, elma sirkesini pamuk yardımıyla cildinize uygulamak gibi yöntemlerde uygulanabilir. Yine de en önemli nokta cildinizi temiz tutmanız ve dengeli beslenmenizdir.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.