Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Paylaş
 

Siyah noktalar kir, ölü deriler, çeşitli iç ve dış etkenlerden dolayı gözeneklerinden tıkanmasına bağlı oluşan ve güzelliğe gölge düşüren oldukça rahatsız edici cilt problemlerinden birisidir. Bu nedenle de onlardan kurtulmak için birçok yola başvururuz. Bu yazımızda da sizlere siyah nokta temizleme yöntemleri ile ilgili bilgiler vereceğiz.

 

 

 

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Yöntemler

 

Yoğurt Maskesi

Siyah noktaları gidermek amacıyla 3 yemek kaşığı yoğurt ve yarım limonun suyunu bir kap içerisine alıp güzelce karıştırın. Hazırladığınız karışımı siyah noktaların olduğu bölgeye sürün ve 15 dakika kadar bekleyin. Süre dolduğunda cildinizi ılık su ile durulayın.

Karbonat Maskesi

Bir yemek kaşığı karbonatın üzerine biraz su ekleyin ve macun kıvamı elde edin. Hazırladığınız bu macunu siyah noktaların üzerine masaj yaparak uygulayın.

Yumurta Maskesi

Siyah noktalara karşı yumurta ve limonsuyundan oluşan karışımdan da faydalanabilirsiniz. Bu yöntem için 1 yumurta akını ve yarım limonsuyunu bir kap içerisinde karıştırın ve bir dakika kadar ocakta ısıtın. Karışım hazır olduktan sonra yüzünüze sürerek 10 dakika kadar bekletin. Ardından ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Kil Maskesi

Siyah noktalar için kil maskesinden de faydalanabilirsiniz. Bu maske için 2 yemek kaşığı kil ve yeterli ölçüde suyu karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi siyah noktaların olduğu bölgeye sürün ve 10-15 dakika bu şekilde bekleyin. Daha sonra da ılık su yardımıyla cildinizden maskeyi arındırın.

Bu yazı 1425 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Elif dedi ki:

    Tavsiyeler on numara uyguluyorum sayenizde siyah noktalarım azaldı

  2. Büşra dedi ki:

    Yoğurt maskesi favorim hem yapımı kolay hemde diğerlerine göre çok etkili

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.