Siyah Noktalar İçin Doğal Yöntemler

Merhaba sevgili okurlar bu konumuzda sizlere siyah noktalar için doğal çözümler sunacağız. Eğer kozmetik ürünlerden sıkıldıysanız veya cebinize tasarruf uygulamak istiyorsanız bu konumuz tam size göre. Evinizde tamamen doğal yöntemler ile hazırlayabileceğiniz çeşitli doğal maskeler sayesinde ve verdiğimiz tariflere bağlı kaldığınız sürece siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Tariflerde sunacağımız siyah noktaları temizleme yöntemleri ve siyah nokta maskeleri tarifleri ile olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi

 • 1 Çorba kaşığı kadar mısır unu
 • 1 adet limon kabuğu rendesi
 • 1 Çorba kaşığı kadar yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz limon kabuğu rendesi ve yoğurdu bir kase içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra karıştırdığınız malzemelerin içerisine mısır ununuda ilave ederek tekrar karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize masaj yapar gibi iyice yedirerek sürün. Maskeyi cildinizde 25 dakika kadar bekletin ve sonrasında maskeyi ciltten temizleyin. Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bu uygulamayı yaptıktan sonra cildinizde bulunan siyah noktalar belirginliğini kaybetmeye başlayacaktır. Siyah noktalar için yoğurt maskesinini haftada minimum 1 defa uygulamanız faydalı olacaktır.

Siyah Noktalar İçin Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

 • 1 Çorba kaşığı kadar su
 • 1 Çorba kaşığı kadar kil
 • 1 Çorba kaşığı kadar yulaf unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz malzemelerin tümünü ufak bir kase içerisinde krem kıvamını alıncaya dek iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışım için su yetersiz ise, kıvamını alıncaya dek su ilave edebilirsiniz. Daha sonra elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize iyice sürün ve 15 dakika kadar cildinizde bekletin. Hemen ardından cildinizi ılık su ile yıkayarak kurulayın.

Eğer; cildinizin bir kısmında tek siyah noktalar var ise sadece o noktada kullanmanız sizin için avatajlı olacaktır.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maske Tarifi

 • 4 Çorba kaşığı kadar elma sirkesi
 • 1 Su bardağı kadar su

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin edilen elma sirkesi ve suyu ufak bir kase içerisinde iyice karıtısın. Daha sonra karışımı ocağın üstüne alarak kaynamasını sağlayın. Kaynayan karışım çok fazla sıcak olmamak şartı ile uygulamayı başlatmak için buharını yüzünüze gelecek şekilde ayarlayın. Dikkat edeceğiniz noktalardan biri karışımın yüzünüzü yakmamasıdır. Eğer rahatsız edici bir koku hissi uyandırıyorsa sizin için, aralıklı olarak başınızı buhardan kaldırıp nefes alıp tekrar işleme devam edebilirsiniz. Bu uygulamayı 10 dakika boyunca sürdürün ve daha sonrasında kağıt havlu yardımı ile yüzünüzü temizleyin. Siyah noktaların bu uygulama ile yumuşayarak çıktığını farkedeceksiniz.

Siyah Noktalar İçin Temizleme Toniği

 • Yeteri kadar ıhlamur
 • Yeteri kadar yabani kekik yaprağı
 • Yeteri kadar nane
 • Yarım litre kadar su

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz malzemelerin tümünü bir kase içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra elde edilen karışıma yarım litre kadar su ilave ederek ateşin üzerine koyup kaynamasını sağlayın. Kaynayan karışımı ocaktan alın ve soğumasını bekleyin. Daha sonrasında hazır hale gelen karışımı şişe içerisinde muhafaza ederek, her sabah ve akşam olmak üzere 2 defa cildinizi bir pamuk yardımı ile temizleyin.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.