Siyah Noktalar İçin Maske Tarifleri

Paylaş
 

Bir şeye çözüm bulmak için önce onun ne olduğunu bilmek gerekir. Siyah nokta dediğimiz şey ise, daha çok yağlı ciltlerde oluşan bir problemdir. Yağ yüzünden tıkanan gözenekler havayla temas halindeyken yani gözenek henüz kapanmamışken oksitlenerek siyah noktalar şekilde görünür. Kapanan gözenekler ise beyaz noktalar halindedir.

Eğer cilt bakımı ve güzellik için yüzünüzde uygulama yapmak istiyorsanız ve güzellik salonlarında harcayabilecek kadar paranız yoksa evde kendiniz bir takım maskeler deneyebilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Siyah Nokta Maskeleri

Yoğurt Maskesi

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 yemek kaşığı yulaf
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı taze limon suyu

Yulafı toz haline gelecek şekilde ezerek kullanacağız. Un ufak olan yulafı önce yoğurtla daha sonra yağ ve limon ile karıştırın. Cildinize sürün, 10 – 15 dk sonra ılık su ile temizleyin.

Kil Maskesi

  • 1 yemek kaşığı kil
  • Su

Kil ve temiz suyu yoğun bir kıvam tutturana kadar karıştırın. Yüzünüze nazikçe uygulayın. Bekleme süresi cilt tipine göre değişecektir. Çok yağlı ciltlerde 10 dk, az yağlı ciltlerde 5 dk bekletin. Kilin özelliği yağı kurutmasıdır. O nedenle haftada en fazla iki kere uygulayın.

Yumurta Beyazı Maskesi

  • 1 yumurta beyazı.

Yumurta beyazını hafifçe yüzünüze yedirin. 15 dk kadar beklediğinizde kuruduğunu göreceksiniz. Soğuk su ile temizleyin. Yumurta beyazı maskesi cildinizi kurutmaz.

Bu yazı 1768 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.