Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulunur?

Paylaş
 

Görsellik hemen her insan için oldukça önemli bir konudur. Görselliğin en önemli unsurlarından biri ise cildin güzel görünmesidir. Cilt sorunları genellikle psikolojik olarak da soruna neden olmaktadır. Bu noktada siyah noktalardan nasıl kurtulunur sorusu ön plana çıkmaktadır. Bunun için kendi imkanlarınızla çeşitli maskeler uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur sorusunun en etkili cevaplarından biri kil maskesi uygulamaktır. Özellikle bentonit kili, mineral bakımından oldukça zengindir ve bu da cilde oldukça iyi gelmektedir. Kil maskesi için 1 yemek kaşığı bentonit kili ile bir miktar elma sirkesini karıştırın. Sürülebilir kıvama geldiğinde ince tabaka halinde cildinize uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın ve nemlendiriciyle cildinizi nemlendirin.

Bal ve Tarçın Maskesi

Yapışkan özelliğe sahip olan ve son derece yüksek oranda vitamin içeren bal, siyah noktaların soyulmasında büyük yardımcıdır. Kan dolaşımını arttıran tarçın ile birleşimi ise son derece olumlu sonuç alınmasını sağlamaktadır. Bunun için 1 ölçü toz tarçın ile 1 ölçü organik balı karıştırın. Siyah noktaların üzerine ince bir tabaka halinde sürün ve üzerine bir pamuk şeridi koyun. Yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Yumurta Akı Maskesi

Siyah noktalardan nasıl kurtulunur sorusunun yanıtlarından biri yumurta akı maskesini uygulamanızdır. Bunun için öncelikle yüzünüzü yıkayın. Sonrasında yumurtanın akını ince bir katman halinde siyah noktalara uygulayın. Peçete ile yüzünüzü kapatın ve ilk katmanın bu şekilde kurumasını bekleyin. Sonrasında ikinci katman yumurta akını peçetenin üzerinden sürün. Maske kuruduğunda cildiniz gerilecektir. Sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak nemlendirici kullanın.

Siyah noktalardan kurtulmak için bakım ürünlerini kullanmanız ve su tüketimini arttırmanız da önerilmektedir. Tüm bu yöntemler sayesinde daha pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bu yazı 2796 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Ela dedi ki:

    Merhabalar, maske tariflerinizi uygulamaya başladım şimdiden siyah noktalarda azalma oldu, çok teşekkür ederim.

  2. Ayten dedi ki:

    Şimdiye kadar bir çok yöntem kullandım bende işe yaramadı. Bu maskeleri de deneyeceğim inşallah bu sefer işe yarar.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.