Skinoren Krem

Herkes, sivilce, akne veya siyah nokta gibi çeşitli cilt lekeleriyle hayatının belirli bir döneminde mücadele etmiştir. Belirgin bir cilt lekesi şikayeti olmayanların bile, ciltte kir ve yağ birikmesine bağlı olarak oluşabilecek lekeleri önlemek için günlük cilt bakımını mutlaka yapması gerekmektedir. Piyasada, cilt lekelerinin tedavisi için farklı içeriklerde satışa sunulan birçok ürün vardır. 

Skinoren krem, siyah nokta ve akne tedavisi için kullanılan bu ürünlerden birisidir. İçeriğindeki temel madde azelaik asit olan skinoren krem, gerekli sağlık testlerinden geçirilerek etkisi kanıtlanmış bir kremdir.

Skinoren Krem Nelere İyi Gelir?

Skinoren krem, ciltte oluşan siyah nokta ve sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Ayrıca, son zamanlarda sık karşılaşılan, yüzde kızarıklık ve şişkin kabarcıkların oluşması şeklinde tanımlanan gül hastalığının tedavisinde de olumlu etkileri vardır. Ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin tedavisi için de, rahatlıkla kullanılabilir. Sivilce ve siyah noktaları tedavi etme özelliği haricinde skinoren krem, cildi yeniler, gözenekleri açarak cildin hava almasını ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Skinoren Krem Nasıl Kullanılır?

Skinoren krem, reçeteyle alınmışsa, kullanma şeklini doktor belirler. Onun haricinde, temiz cilde hafif hareketlerle yedirilerek sürülür. Cilt kısa sürede kremi emecektir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanabilir.

Skinoren Kremin Yan Etkileri

Skinoren krem, her cilt tipine uygun bir krem olsa da, bazı kişilerde çeşitli yan etkilerin görülmesine sebep olabilir. Nefes sıkışması, döküntü, ağız ve yüzde şişkinlik, kaşıntı ve ödem gibi sağlık sorunları, skinoren kremin istisnai olarak sebep olabileceği yan etkilerdir. Bu etkilerden birisi görüldüğünde, kremin uygulandığı bölge bol su ile yıkanarak hemen bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Skinoren Krem Kullanılırken Bilinmesi Gerekenler

Skinoren krem, siyah nokta ve sivilcelerle profesyonel şekilde mücadele açısından etkisini göstermesi için, düzenli olarak kullanılmalıdır. Her gün sabah akşam uygulanacak krem, belirli bir süre sonra cilt üzerindeki olumlu etkilerini göstermeye başlayacaktır.

  • Farklı bir cilt hastalığı olanlar, skinoren kremi kullanmadan önce doktora danışmalıdır.
  • Güçlü etkiye sahip diğer kozmetik ürünleri ile birlikte kullanılmamalıdır.
  • Kullanımından önce, kremin etken maddesine karşı hassasiyet durumunun olup olmadığının belirlenmesi için, alerji testi yapılmalıdır.

Belirtilen noktalara dikkat edildiğinde ve kullanma talimatına uygun olarak kullanıldığında skinoren krem, sivilce ve siyah noktaları yok ettiği gibi, cildin tazelenerek canlı bir görünüme kavuşmasında da olumlu etkileri olan bir kremdir.

Skinoren Krem Fiyatı

Ağırlığı 30 gr olan Skinoren krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 61,31 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.