Süt Kaymağı Maskesi ve Cilde Faydaları

Süt kaymağının cildimize faydaları oldukça fazla, süt kaymağı cildin daha pürüzsüz görünmesini, daha dinç  bir görünüm sağlamasını ve cildi yumuşatan bir özelliğe sahiptir. Süt kaymağı çok önemli bir beslenme kaynağı olduğu kadar cildimiz üzerinde de maskelerde de kullanılmasıyla çok faydalıdır.

Süt Kaymağının Cilde Faydaları Nelerdir?

  • Cildinizdeki ölü deri kısımlarını temizleyerek pürüzsüz hale getirmeye yarar.
  • Cildinizin ana hatlarına derinlemesine nüfuz ederek kuru cilde sahip olan kişilerin cildini nemli bir kıvama getirerek yumuşatma özelliğine sahiptir.
  • Cildinizin canlı görünmesindeki en önemli faktör, cildinizin renk tonunu ayarlamasıdır.
  • Süt kaymağı maskesi, kuru ve hassas ciltler üzerinde çok faydalıdır. Bu tür cilt tipleri üzerinde olumlu etkiler bırakarak cildinizin düzene girmesini sağlamaktadır.
  • Cansız ve soluk bir renk tipine sahipseniz süt kaymağı maskesi tam size göre. Süt kaymağının yardımı ile cildiniz doğal bir güzelliğe bürünerek daha renkli bir cilt yapısı oluşturacaktır.

Cildi Canlandıran Süt Kaymağı Maskesi Tarifi

  • 1 Tatlı kaşığı kadar süzme bal
  • 1 Tatlı kaşığı kadar taze süt kaymağı

Hazırlanışı ve Uygulanması
Temin etmiş olduğunuz taze süt kaymağını ve süzme balı ufak bir kap içerisine koyarak kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde edilen karışımı cildinize yedirerek sürün ve 15-20 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayıp kurulayın. Cildi canlandıran süt kaymağı maskesinin cildiniz üzerindeki etkisini görmek için haftada minimum 2 defa düzenli olarak uygulayın. Cildinizdeki canlılığı ve pürüzsüzlüğü fark edeceksiniz.

Cilt Nemlendirici Süt Kaymağı Maskesi Tarifi

  1. 1 Çorba kaşığı kadar taze zeytinyağı.
  2. 1 Çorba kaşığı kadar taze süt kaymağı.

Hazırlanışı ve Uygulanması
Temin etmiş olduğunuz zeytinyağı ve süt kaymağını ufak bir kap içerisine koyarak kıvamını alıncaya dek karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize nüfuz ederek sürün. Bu işlem bittikten sonra 15-20 dakika kadar cildinizde bekleterek daha sonra ılıkça su ile durulayın. Eğer cildinizde kuruluk hissi yüksek ise bu tarifi haftada 3 kez uygulayın. Eğer kuru bir cilde sahip değilseniz haftada minimum 1 defa kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.