Terramycin Deri Merhemi

Paylaş
 

Terramycin Deri Merhemi Nedir?

Teramisin sivilce, yara, yanık, uçuk ve her türlü iltihaplı enfeksiyon durumlarında kullanılan bir nevi antibiyotiktir. Cilt üzerin de etkisini kısa sürede gösterip, sorunları kısa sürede yok eder.

Terramycin Kremi Nelere İyi Geliyor?

Kullanım alanı ve faydası oldukça geniştir. Bu durumlar:

 • İltihaplı sivilceler de ve büyük çıbanların tedavisin de,
 • Dudak çatlakları için ve dudaklar da oluşan uçuk tedavilerin de,
 • Böcek ısırmaları ve arı sokmalarında,
 • Deri üzerinde oluşan yaralar ve çiziklerin tedavisin de,
 • Enfeksiyonlu yaraların tedavisin de oldukça etkilidir.
 • Deri üzerin de ki iltihap, çıban ya da enfeksiyonları yok eder.

Terramycin Kremi Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça basit ve kolaydır. Öncelikle uygulanacak bölge temizlenmeli ve daha sonra uygulanmalıdır. Cilt enfeksiyonlarında oldukça etkili olmaktadır. Hamilelik ve emzirme dönemin de uzman kontrolün de kullanılmalıdır. Eğer merhem doktor tavsiyesi ile kullanılacaksa doktorun önerdiği şekilde kullanılmalıdır. Krem kullanıldıktan iki veya üç gün içerisin de genel de iyileşme görülebilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki uygulanacak bölge, ne kadar büyük ise iyileşme süresi de o kadar uzun olabilir. Herhangi bir yan etki görülmezse eğer, uygulanan bölge tamamen iyileşene kadar ilacın kullanımına devam edilmelidir

Terramycin Kremi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

 • Eğer vücudun ilaçta bulunan etken maddeye karşı alerjisi varsa kullanılmamalıdır.
 • İlaç ağza ve göze kesinlikle temas ettirilmemelidir.
 • İlacı kullanmaya başladıktan sonra, vücutta yeni enfeksiyon belirtileri oluşursa mutlaka doktora başvurulmalıdır.
 • İlacı kullanıldığı halde herhangi bir iyileşme durumu gözlenmezse, ilacın alımını durdurup doktora danışılmalıdır.
 • İlaç kullanımı süresince cildi tahriş edebilecek sert sabun, sert şampuan, tüy dökücü gibi cilt ürünlerinden kaçınmalısınız.

Terramycin Kreminin Yan Etkileri Nelerdir?

İlacın kullanımın da yaygın olarak görülen herhangi bir yan etkisi bulunmamıştır. Ancak; karın ağrısı, nefes almada zorluk, yüzde, dudakta, dilde ve boğaz da şişlik olması halin de mutlaka doktora başvurulmalıdır. İlacın cildinize uygun olup olmadığını anlamak için vücudunuzun küçük bir bölgesin de önceden test etmelisiniz. Sürülen bölgede kızarıklık, hassasiyet, tahriş, döküntü ve kaşıntı varsa eğer kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

Terramycin Krem Fiyatı

Ağırlığı 14.2 gr olan Teramisin krem fiyatı 12.37 TL dir.

Bu yazı 3372 kere okundu.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.