Tırnak Kırılmasına Bitkisel Çözümler

Paylaş
 

Uzun ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak her kadının istediği bir özelliktir. Ancak bazı bayanların tırnakları çok az uzasa bile hemen kırılma özelliğine sahiptir. Genel olarak vitamin eksikliği, sağlıksız beslenme, tırnağın genel yapısı ya da zorlama ile meydana gelen bu kırılmalar, hem can sıkıcı hem de can yakıcı bir durumdur. Bu can yakıcı durum ile karşılaşmamak ya da biraz olsun önüne geçebilmek için pratik bitkisel çözümler mevcuttur. İşte o bitkisel çözümler ve uygulanışları…

Limon Kabuğu Yöntemi

Bu yöntemde limonun kendisinden değil, sadece kabuğundan yararlanılır. Bir adet limonun kabuğu ile tırnaklar her gün 5’er dakika ovalandığında belirli bir süre sonra tırnakların daha beyaz ve daha sağlıklı olmaları sağlanabilir.

Hint Yağı Yöntemi

Belli bir miktar hint yapı ve aynı miktarda limon suyu ile oluşturulan karışımı her gün tırnaklara oje sürer gibi sürülmesi ile uygulanan yöntemdir. Bu yöntemin düzenli olarak uygulanması ile kırılmaya karşı dirençli tırnaklar elde edilebilir.

Bitkisel Yağ Yöntemi

Hemen hemen her sorunun çözümünde olduğu gibi tırnak kırılmalarının çözümünde de bitkisel yağlardan yararlanılabilir. Bunun için her biri 1 yemek kaşığı kadar olan badem yağı, hint yağı ve hindistan cevizi yağını bir kaba koyup benmari usulü ile ısıtın. Ellerinizin yanmayacağı kadar sıcak halde iken tırnaklarınızı kaba batırın ve 15 dakika bekletin. Bu uygulamayı gün aşırı uygulayarak tırnaklarınızı güçlendirebilirsiniz.

Zeytinyağlı Limon Yöntemi

Tırnak kırılması durumunu önlemek için uygulanabilecek bir diğer yöntem ise zeytinyağlı limon yöntemidir. Bu yöntem için 1 adet limonun suyu, 2 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve 2 su bardağı ılık su gereklidir. Malzemeler hazırlandıktan sonra bir kapta karıştırılır ve eller bu suyun içinde 5 dakika bekletilir. Artan su kalan günler için saklanabilir ve her gün düzenli olarak bu uygulama yapılabilir. Bu uygulamada diğer uygulamalar gibi tırnakların beslenip güçlenmesini sağlar.

Yukarıda belirtilen tırnak kırılmasına bitkisel çözümler ile kırılmadan uzayan tırnaklara sahip olabilirsiniz. Daha güçlü ve daha sağlıklı tırnaklar için tırnaklarınızın da beslenmeye ve vitamine ihtiyacı olduğunu unutmayın ve düzenli bakım ile onların da beslenmesini sağlayın.

Bu yazı 2292 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.