Travazol Krem

Travazol Krem Nedir?

Travazol krem, kızarıklık ve iltihaplı cilt rahatsızlıkları için kullanılan bir kremdir. Etken maddesi, daha çok mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılan izokonazol nitrat ile, iltihaplı ve alerjik deri hastalıkları için geliştirilen diflikortolon valerat’tır.

Travazol Krem Nelere İyi Geliyor?

  • Travazol krem, ağır seyreden iltihaplı cilt hastalıkları, egzama ve mantar enfeksiyonlarına iyi gelir.
  • Kaşıntı ve kızarıklık tedavisinde etkilidir.
  • Alerjik cilt hastalıklarının tedavisi için de kullanılır, hastalığın derecesine göre ortaya çıkan ağrı ve yanma şikayetlerini hızla azaltır.
  • Cilt hastalıkları, çeşitli sebeplere bağlı olarak halk arasında yaygın görülen hastalıklardır.
  • Çoğu zaman önemsenmeyen bu hastalıklar, iltihabın artmasına bağlı olarak daha ciddi sorunlara yol açabilmektedir.
  • Travazol krem, cilt hastalıklarıyla ilgili her şikayet için kullanılabilecek içerikte geliştirilmiştir. Pişikler de buna dahildir.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol krem, doktorun hastanın şikayetine göre, önerdiği şekilde ve miktarda kullanılmalıdır. Genel kullanım şekli; öncelikle kremin uygulanacağı alan iyice temizlenir. Travazol kremden bir miktar sıkılır ve ince bir şekilde bölgeye dağıtılır. Üzerinin açık kalması gereklidir. Sargı bezi veya bandaj gibi, nesnelerle kapatılması uygun değildir. Günde iki kez kullanımı, hastalığın tedavisi için yeterlidir.

travazol krem nedir

Travazol Kremi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler

Travazol kremi, içeriğindeki etken maddelere alerjisi olanların kullanması tavsiye edilmemektedir. Sürekli kullanılan etkili ilaçlar varsa, kremin kullanılması sakıncalı olabilir. Bu durumda doktoru bilgilendirmek gereklidir. Tedavinin etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, travazol kremin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Hatta, cilt hastalığı ve buna bağlı olarak oluşan şikayetler kaybola bile, kremin kullanımı bir süre devam ettirilmelidir. Tanısı koyulmamış cilt hastalıkları için kullanımından kaçınılmalı, önce teşhis için doktora başvurulmalıdır. Ayrıca, krem uygulandıktan sonra, bölgenin hava alması engellenmemelidir.

Travazol Kremin Yan Etkileri

Travazol kremin tıbben bildirilen bir yan etkisi olmasa da, yukarıda bahsedilen kullanım önerilerine uygun olarak kullanılmadığında yüz bölgesinde şişlik, döküntü, karın ağrısı ve solunum zorluğu gibi şikayetlere sebep olabilir.

Travazol Krem Fiyatı

Ağırlığı 15 gr olan Travazol krem fiyatı 2018 yılı itibariyle 16,21 TL dir.

İlginizi Çekebilir

Dermabel Deri Merhemi

Dermabel Krem Nedir? Dermabel deri merhemi, deri üzerinde meydana gelen kızarıklık, şişlik ve iltihaplara karşı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.