Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Paylaş
 

Vücudun belirli bölgelerinde çıkan tüyler hem görsel hem de psikolojik anlamda sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunun çözümü için epilasyon gibi yöntemler mevcut olsa da bu yöntemlere maddi anlamda gücü yetmeyen ya da güvenemeyen kişiler için çeşitli doğal yöntemlerde mevcuttur.

Zerdeçal Kullanarak İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

İstenmeyen tüyler için evde uygulayabileceğiniz yöntemlerden biri zerdeçal tozu kullanılarak yapılan karışımdır. Bunun için biraz zerdeçal tozu, besan unu ve su karıştırılmalıdır. Hamur kıvamına gelene kadar karıştıracağınız bu karışımı tüylenme olan bölgeye uygulayarak kuruyana kadar bekletin. Kuruduktan sonra ılık suyla yıkayarak durulayın. Tüylerin yok olduğunu göreceksiniz.

Limon ve Toz Şeker Karışımıyla İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Vücutta bulunan istenmeyen tüyler için limon, toz şeker ve bal karışımını kullanabilirsiniz. Bunları göz kararı şekilde iyice karıştırın. Sonrasında karışımı hafifçe ısıtın ve istenmeyen tüylere uygulayın. Sonrasında selofan kullanarak tüylerinizi kısa sürede çekin. Biraz acılı olan bu yöntemle çok uzun olmayan tüylerden kurtulabilirsiniz.

Bal ve Limon Karışımıyla Çene Bölgesindeki Tüylerden Kurtulun

Bayanlarda çene bölgesinde görülen ve can sıkıcı olan tüylerden kurtulmak için bal ve limon karışımını kullanabilirsiniz. Karışımı çene bölgesine haftada iki kez uygulamanız gerekmektedir. 15 dakika kadar bekleyen karışımı ılık suyla durulayarak temizleyin. Böylece çene bölgesindeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden doğal yöntemlerle bu şekilde kurtulmanız mümkündür. Bunların yanı sıra güvenilir markaların hazır ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Bu yazı 1875 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.