Uzun ve Sağlıklı Kirpiklerin Püf Noktaları

Paylaş
 

Upuzun ve sağlıklı kirpikler, kuşkusuz her kadının en büyük hayalleri arasında yer alır. Doğru ve etkili bakım yöntemleri uygulandığı takdirde ise dileyen herkesin çok daha gür, uzun ve yoğun kirpiklere sahip olabilmesi mümkündür. Gözlerin çok daha fazla ön plana çıkabilmesi için uzun ve sağlıklı kirpiklerin püf noktalarına belli başlı bazı örneklendirmeler yapılabilmektedir.

  • Makyajı silmeden uyumak özellikle rimel sürülen kirpiklerde dökülmelere neden olabilir. Bu nedenle her gece yatmadan önce mutlaka yüzdeki makyajın çıkarılması gerekir.
  • E vitamini içeren zeytinyağı ve Hint yağı gibi yağlar ile kirpiklere düzenli bakım uygulamak kısa sürede olumlu etkiler gösterebilir.
  • Yumurta akı ve badem yağının karıştırılarak kirpiklere sürülmesi hem daha nemli hem de daha hızlı uzayan kirpiklere sahip olunmasını sağlayabilir.
  • Kirpik kıvırıcı ürünler, kirpiklerin doğal yapısını bozarak çok daha hızlı dökülmelerine sebep olur. Bu nedenle kirpik kıvırıcı aparatlardan mümkün mertebe uzak durulmalıdır.
  • Biotin eksikliği kaş ve kirpik dökülmesine sebebiyet verir. Bu nedenle somon, muz, yumurta sarısı, mantar ve havuç gibi yiyeceklerin günlük olarak tüketimine özen gösterilmelidir.
  • Kirpik diplerine masaj yapmak, kan dolaşımını hızlandırdığı için uzun ve sağlıklı kirpiklerin püf noktalarındandır. Haftada birkaç kere tekrarlanabilecek bu masaj ile kısa sürede uzun kirpiklere sahip olunabilmesi mümkün olur.
Bu yazı 1585 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.