Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Vücut bakımı demek sadece güzel ve ışıltılı bir görünüme sahip olmak demek değildir. Vücut bakımı demek kendini sevmek, şımartmak demektir. Hatta ve hatta kendinle ve vücudunla bir bağ oluşturmak demektir. Unutmayınız, cildiniz ömrünüzün sonuna kadar sizinle birlikte olacak. Bu nedenle ona elinizden geldiğince iyi bakmalısınız. Aşağıdaki adımları deneyerek daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

1.Adım
Su için. Su sahip olduğumuz en ucuz ve en mükemmel güzellik ürünüdür. Gün içinde tüketeceğiniz 8 bardak su cildinize fark edilir bir ışıltı katarak bu süreçte kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

2.Adım
Musluk suları genellikle cildimizin nem bariyerine zarar verir. Banyo suyuna katacağınız 3 tane poşet çay (mümkünse yeşil çay kullanmalısınız) daha sağlıklı ve nemli bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

3.Adım
Ovalayın. Aynı yüzümüz gibi vücudumuzdaki cilt tabakası da sürekli bir yenilenme süreci içerisindedir ve bu süreçte ölü hücreler bırakmaktadır. Daha sağlıklı bir görünüm için cildimizi bunlardan arındırmamız gerekir. Bunun için piyasa da bulunan peeling ürünlerini kullanabileceğiniz gibi şeker ve yağı karıştırarak kendi peelinginizi kendiniz de yapabilirsiniz.

4.Adım
Nemlendirme için vücut yağı kullanın. Evet, biliyoruz. Vücut yağı denilince büyük ihtimalle aklınıza ilk gelen şey yapışkanlık hissi olacaktır. Ama bilinenin aksine vücut yağları aslında cilt tarafından çok kolay bir şekilde emilmektedir.

Bu nedenle herhangi bir yapışkanlık hissi oluşturmamakta ve cilde nemlendirici losyonlara göre daha fazla nem sağlamaktadır.

5.Adım
Kuru fırça kullanın. Kuru cilt fırçası kullanmanın vücut için bir çok faydası bulunmaktadır. Kuru fırçalama vücudumuz da biriken ölü hücreleri arındırmaya yardımcı olarak vücut üzerinde peelinglerle aynı etkiyi yaratır.

Ayrıca kuru fırçalama kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Tüm bunların yanında kuru fırçalama vücudumuz boyunca lenf akışına yardımcı olarak toksinlerin vücudumuzdan atılmasını kolaylaştırır.

İlginizi Çekebilir

Karın Germe

Kadınlarda kilo alıp verme, doğum yapma gibi durumlar karın bölgesinde deformite meydana getirebilir. Karın ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.