Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözümler

Yüz bölgesinde ortaya çıkan yağ bezeleri, kişilerin dış görünüşünü olumsuz etkilemenin yanında zaman zaman kişilere acı da verir. Pek çok ilaç ya da doktor tavsiye ile tedavi edilemeyen bu yağ bezeleri, bitkisel yollar ile çoğu zaman tedavi edilebilir. Sivilce görünümündeki bu yağ bezelerinin tedavisi için bitkisel yollar aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

  • Bir su bardağı ekşi nar suyu ile yarım bardak sirkenin karıştırılması ile oluşan karışım temiz bir pamuk yardımı ile yağ bezesinin üzerine uygulanabilir.
  • 1 çorba kaşığı ıhlamur ve 1 su bardağı suyun 20 dakika kaynatılması ile oluşan suyu süzdükten sonra temiz ve yumuşak bir havlu yardımı ile yağ bezesi üzerine uygulanabilir.
  • Yarım su bardağı limon kolonyası ve 1 avuç ıhlamur karıştırılarak 2 gün bekletilir. 2 günün sonunda yağ bezesi yok olana kadar temiz bir pamuk ile her gün üzerine uygulanabilir.
  • 1 avuç kuru eriğin 1 bardak sirke içinde bektildikten sonra çıkarılıp sivilcelerin üzerine konulması ile yağ bezelerinin yok edilmesi sağlanabilir.
  • Yaraları iyileştirme özelliği olan bal, her gün yağ bezelerinin üzerine sürülerek bu bezelerin yok edilmesi sağlanabilir.
  • 1 avuç kuru papatya ve 6 bardak suyun karıştırılıp kaynatılması ile oluşan karışımın temiz bir bez ile yağ bezelerine sürülmesi, bu bezelerin engellenmesinde önemli bir etkendir.
  • Günde 2-3 kere yağ bezesinin üzerine 5-6 damla hint yağı sürmek, bezenin yok olmasını sağlayabilir.
  • İltihap önleyici özelliği olan çay ağacı yağı yağ bezelerinin üzerine günde 2-3 kere direkt uygulanabilir.

Bu yukarıda sayılan her yöntem ile yağ bezelerinden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Cilt Lekeleri İçin Maske Önerileri

Cildimiz, doğuştan gelen lekelerin dışında dış etkenlere bağlı olarak da lekelenmektedir. Örneğin, güneşte koruyucu olmadan …

2 Yorumlar

  1. Sürekli yeni bir şeyler deniyorum ama çoğu zaman başarılı olamadım. Yağ lekelerimden kurtulmak için yazdıklarınızı da deneyeceğim, umarım faydası olur. Şimdiden teşekkürler.

  2. Genelde yiyeceklere dikkat edilse daha iyi ama bazen dikkat edilse de bu sorunla karşılaşıyor 1-2 maddeyi deneyeceğim, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.