Yağ Bezeleri İçin Bitkisel Çözümler

Paylaş
 

Yüz bölgesinde ortaya çıkan yağ bezeleri, kişilerin dış görünüşünü olumsuz etkilemenin yanında zaman zaman kişilere acı da verir. Pek çok ilaç ya da doktor tavsiye ile tedavi edilemeyen bu yağ bezeleri, bitkisel yollar ile çoğu zaman tedavi edilebilir. Sivilce görünümündeki bu yağ bezelerinin tedavisi için bitkisel yollar aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Bir su bardağı ekşi nar suyu ile yarım bardak sirkenin karıştırılması ile oluşan karışım temiz bir pamuk yardımı ile yağ bezesinin üzerine uygulanabilir.
 • 1 çorba kaşığı ıhlamur ve 1 su bardağı suyun 20 dakika kaynatılması ile oluşan suyu süzdükten sonra temiz ve yumuşak bir havlu yardımı ile yağ bezesi üzerine uygulanabilir.
 • Yarım su bardağı limon kolonyası ve 1 avuç ıhlamur karıştırılarak 2 gün bekletilir. 2 günün sonunda yağ bezesi yok olana kadar temiz bir pamuk ile her gün üzerine uygulanabilir.
 • 1 avuç kuru eriğin 1 bardak sirke içinde bektildikten sonra çıkarılıp sivilcelerin üzerine konulması ile yağ bezelerinin yok edilmesi sağlanabilir.
 • Yaraları iyileştirme özelliği olan bal, her gün yağ bezelerinin üzerine sürülerek bu bezelerin yok edilmesi sağlanabilir.
 • 1 avuç kuru papatya ve 6 bardak suyun karıştırılıp kaynatılması ile oluşan karışımın temiz bir bez ile yağ bezelerine sürülmesi, bu bezelerin engellenmesinde önemli bir etkendir.
 • Günde 2-3 kere yağ bezesinin üzerine 5-6 damla hint yağı sürmek, bezenin yok olmasını sağlayabilir.
 • İltihap önleyici özelliği olan çay ağacı yağı yağ bezelerinin üzerine günde 2-3 kere direkt uygulanabilir.

Bu yukarıda sayılan her yöntem ile yağ bezelerinden doğal yollarla kurtulmak mümkündür.

Bu yazı 9434 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Esma Dinçer dedi ki:

  Sürekli yeni bir şeyler deniyorum ama çoğu zaman başarılı olamadım. Yağ lekelerimden kurtulmak için yazdıklarınızı da deneyeceğim, umarım faydası olur. Şimdiden teşekkürler.

 2. Aslı AYKIR dedi ki:

  Genelde yiyeceklere dikkat edilse daha iyi ama bazen dikkat edilse de bu sorunla karşılaşıyor 1-2 maddeyi deneyeceğim, teşekkürler.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.