Yağlı Cilt Bakımı ve Doğal Maskeler

Yağlı cildim var diye hiç bir zaman kendinize küsüp üzülmeyin, aslında yağlı cilde sahip olanlar çok şanslı kişiler. Çünkü yağlı vücuda sahip olan kişilerin cildi daha geç kırışır. Fakat yağlı cilde sahip olmanın dezavantajı ise bu cildin en büyük kusuru olan parlaması. Yağlı cilde sahip olanların en büyük sıkıntılarından biride vücudun korunması için gösterilen büyük çaba. Mevsimlerden en çok yaz aylarında dikkat edilmesi gereken bir cilt tipidir, özellikle yaz aylarına girdiğimizde yağ bezeleriniz daha fazla salgı toplamaya başlar. Bundan ötürü vücudumuzda toplanan yağ bezeleri vücudumuzun belirli bölgelerinde siyah nokta ve sivilcelerin çıkmasını sağlar ve vücudu rahatsız eder. Yağlı ciltler için makyaj ürünlerinizi doğru analiz edip seçmenizde, makyajı son derece az miktarda ve yerinde kullanmanızda çok fayda var. Aksi takdirde çok kullanılan makyaj ve seçtiğiniz ürünün yan etkisi var ise kullandığınız ürünler cildinizde sivilce ve siyah lekelerin oluşmasında büyük rol oynar.

Fakat ilk değindiğimiz konu yağlı bir cilde sahip olan kişinin avantajları, bu avantaj bahsettiğimiz gibi yağlı cilt diğer ciltlere göre daha geç kırışır ve yaşlanır. Yağlı ciltlere bela olan sivilce ve siyah noktalara, vücut parlaklığına karşı ise tamamen doğal maskelerle yağlı cildinize uygulayıp çözüm bulabilirsiniz.

Yağlı ciltler için çeşitli bol miktarda maske türleri mevcuttur sizler için hazırlamış olduğumuz Elma, Bal, Salatalık ve Badem maskelerini hemen bu yazının altında sizlere anlatacağız.

Yağlı Ciltler İçin Elma Maskesi

Yarım bir elmamızı iyice temizleyip rende aracılığı ile rendeliyoruz, daha sonra bir kap içerisinde yumurtanın akını iyice çırpıyoruz ve rendelemiş olduğumuz elmanın içerisine ilave ediyoruz. Rendelenmiş elma ve iyice çırpılmış yumurtanın akını kabın içerisinde iyice karıştırdıktan hemen sonra hazırlanan karışımı boynunuza ve yüzünüze sürüp 20-25 dakika boyunca beklettikten sonra ılık su ile yıkıyoruz.

Yağlı Ciltler İçin Salatalık Maskesi

2 Adet salatalığımızı iyice temizledikten sonra rende aracılığı ile rendeleyip, bir çorba kaşığı kadar yoğurt ile kıvamını alıncaya dek karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı pürüzsüz bir şekilde kıvamını aldıktan sonra yüzümüze yayarak düzgün bir şekilde sürüp 20-25 dakika bekletiyoruz. Daha sonra yüzümüzü yıkıyoruz. Bu maske hem çok pratik hem de çok etkili bir maskedir sizde sonucunda göreceksiniz ki yüzünüze berraklık hissi uyandıracak dokunduğunuzda farkını hissedeceksiniz.

Yağlı Ciltler İçin Bal Maskesi

Bu maske türündeki önemli etken ciltteki tahrişlerin önüne geçen bir etkisi olduğudur. Tarifi 3 çorba kaşığı bal ile iki çorba kaşığı kadar yoğurdu biraz elimizde bulunan yulaf unu ile bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Bu karışım çok etkilidir peeling etkisi yaratır ve siyah noktalarınızdan sizleri kurtarır.

Bal ile  yapılan diğer güzellik maskelerini öğrenmek isterseniz bal maskesi makalemize bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.