Yağlı Cilt Tipleri İçin Doğal Ev Maskeleri

Yağlı cilt tipine sahip kişiler, ciltte sivilce, parlama ve siyah nokta gibi problemlerle daha sık karşılaşıyor. Bu sorunlar görseli etkilediği için, kişide öz güven eksikliğine neden olabiliyor. Ancak üzülmenize ve düşüncelere dalmanıza gerek yok! Yağlı cilt tipine sahipseniz ve cilt sorunları yaşıyorsanız, evde yapacağınız doğal maskelerle bu sorunları yok edebilirsiniz.

 

 

 

Yağlı Ciltlere Uygun Maske Tarifleri

Limon Maskesi

Aşırı yağlı ve parlayan ciltler, genişlemiş gözenekler. Bu sorunlarla karşı karşıya kaldıysanız, cildinizin yağ dengesini düzenlemenizde fayda var. Bunun için sıkılaştırıcı etkisi bulunan ve antiseptik özelliğe sahip olan limonu kullanabilirsiniz.

Yapacağınız şey 2 limonun kabuklarını soyarak, sadece kabuklarını 2 yemek kaşığı suyun içinde bekletmek. Ortalama 3 dakika kadar bekledikten sonra, karışımı robot yardımıyla püre haline getirmeniz gerekiyor. Ardından bu maskeyi cildinize pamukla uygulayıp, birkaç dakika bekletmeniz ve durulamanız yeterli. Son olarak cildinizi iyice kurulayıp, nemlendirici bir krem sürmeyi unutmayın.

Kil Maskesi

Ciltteki fazla yağı alarak yağ oranını dengelemek istiyorsanız, bunu kil maskesiyle başarabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı su ve 2 çorba kaşığı mayayı bir kaba alın. Maya eriyene kadar iyice karıştırın. Ardından 1 tatlı kaşığı toz şekeri karışıma ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Son olarak 3 çorba kaşığı kili karışıma ekleyin ve koyu bir kıvam alana dek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi oda sıcaklığında, 10-15 dakika bekletip yüzünüze sürebilirsiniz. 30 dakika bekledikten sonra, yüzünüzü ılık suyla temizleyin ve kurulayın. Farkı fark etmeniz çok zaman almayacaktır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.