Yağlı Ciltler İçin Doğal Peeling

Yağlı cilt, yaşlanma belirtisini geç ortaya çıkaran cilt tipi olsa da soruna en fazla açık olan cilt tipidir. Hem parlaması hem de sivilce gibi oluşumlara açık olması nedeniyle bu cilt tipine sahip kişiler dikkatli olmalıdır. Bu noktada yağlı ciltler için doğal peeling konusu ön plana çıkmaktadır. Evde kendi imkanlarınızla hazırlayacağınız peelingler sayesinde sorunsuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Türk Kahvesi Peelingi

Yağlı ciltler için doğal peeling tariflerinden biri Türk kahvesi kullanılarak yapılmaktadır. Bunun için 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu gerekmektedir. Öncelikle Türk kahvesini küçük bir tabağa koyun ve üzerine limon suyunu ilave edin. Malzemeleri iyice karıştırın ve yüzünüze aşağıdan yukarıya doğru nazikçe sürün. Yaklaşık 10 dakika içinde kuruyacak olan maskeyi soğuk su ile durulayın. Sonrasında yağlı ciltlere özel nemlendirici uygulayabilirsiniz. Bu peelingi 15 günde 1 uygulayabilir ve olumlu sonuç elde edebilirsiniz.

Limon Peelingi

Limon, yağlı ciltler için doğal peeling konusunda en önemli besinlerden biridir. Yarım limon suyunu bir kaba sıkın. Üzerine 1 tatlı kaşığı şeker ve 1 tatlı kaşığı tuz ekleyin. Bu malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yüzünüze hafifçe uygulayın. Limonun derinlemesine temizlediğini hissedeceksiniz. Bu maskeyi 15 günde 1 kez uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü soğuk suyla durulayın ve nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Pirinç ve Mercimek Peelingi

Yağlı ciltler için doğal peeling konusunda pirinç ve mercimek peelinginin önemli artısı vardır. Bu peeling için 1 çay kaşığı pirinç ile 1 çay kaşığı kırmızı mercimeği mikserde çekerek toz haline getirin. Sonrasında 1 çay kaşığı kil ve aldığı kadar su bazlı nemlendirici ekleyin. Tüm malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra cildinize fazla bastırmadan ovarak masajla uygulayın. Sonrasında bol su ile durulayabilirsiniz. Bu peelingi 10 günde 1 kez olacak şekilde uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

1 Yorum

  1. ayse yagmur basaran

    Çok güzel bir yazı olmuş elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.