yağlı ciltler için doğal tonikler

Yağlı Ciltler İçin Doğal Tonikler

Yağlı bir cildiniz varsa ve cildinize kimyasal tonikler kullanmak istemiyorsanız, cildinizin daha az parlaması ve temizlenmesi için kendi ev yapımı doğal toniklerinizi hazırlayabilirsiniz. Cildinizin sağlığı için kimyasal madde içermeyen ev yapımı tonikleri hazırlayarak kullanabilirsiniz. Hem ekonomik hem de sağlıklı bir çözüm üretmiş olursunuz.

Limon Toniği

Limon, doğal bir sıkılaştırıcı olduğu için gözenekleri sıkılaştırır ve aknelere neden olan bakterileri önler. Taze sıkılmış limon suyunu 1:2 oranında ılık suyla karıştırarak limon toniğini hazırlayabilirsiniz. Bir kaç kez spreylemek suretiyle cildinizi yenileyip temizleyebilirsiniz.

Yeşil Çay Toniği

İçerisindeki anti-oksidan ve kırışık önleyici bileşenlerle cilt sağlığını korumak açısından önemli olan bir bitkidir. Nemi cilt hücrelerinde tutarak aşırı yağı da hemen temizleyecektir. Belirgin çizgilere ve kırışıklıklara neden olan serbest radikalleri yok ederek yaşlanmanın ve kırışıklıkların önüne geçer. 2 hazır yeşil çay poşetini kaynar suda demleyin ve dinlendirin. Temiz bir kaba soğuduktan sonra alın ve bunu cildinize her sabah spreylerek uygulayın. Kısa sürede farkı kendiniz hemen hissedeceksiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.