Yağlı Ciltler İçin Gözenek Temizleyici Doğal Cilt Maskesi

Paylaş
 

Yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişiler, akne ve siyah nokta oluşumunun, yoğun olarak yaşandığı bir cilt yapısına sahiptirler.

Yağlı ciltlerde gözenekler daha açık ve geniş olduğundan dolayı, buraların kir ve lekelerle dolması oldukça sık görülür. Bu da, akne ve sivilcelere, aynı zamanda siyah noktalara sebep olmaktadır. Yağlı cilt bakımı, bu tür sorunların oluşmasını önlemek ve var olan problemlerin giderilmesi için son derece önemlidir. Düzenli bir şekilde bakım gerektiren, problemli cilt türüdür.

Yağlı ciltler için gözenek temizleyici cilt maskesi; gözenekleri temizleyerek, buraların tıkanmasını önlemektedir. Aynı zamanda cildi sıkılaştırarak, gerekli olan nem oranını dengeler. Akne ve sivilce oluşumunu engelleyerek, cilde daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.

Gözenek temizleyici doğal bakım maskesi, yüzde var olan cilt sorunlarını da geçirerek, taze bir doku sağlar. Cildin aşırı yağlanmasını önleyerek, yüzünüze kadifemsi bir görünüş kazandırır.

Yağlı ciltlerin tek avantajı, çizgi ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerinin geç oluşmasıdır.

Gözenek temizleyici doğal cilt maskesi için gerekli olan malzemeler

  • 4 damla rezene yağı
  • 3 çorba kaşığı Aloe vera jeli
  • 3 yemek kaşığı deniz yosunu

Gözenek temizleyici cilt maskesinin hazırlanışı ve uygulanışı

Bir kasenin içerisine Aloe vera jelini koyun ve ardından deniz yosununu ve rezene yağını ilave edinip, iyice karıştırın. Hazırlanan maske karışımını, parmak uçlarınızla tüm cilt bölgesine masaj yaparak sürün ve etki etmesi için yaklaşık 20 dakika bekleyin.

Sürenin ardından, cildinizi ılık su yardımıyla maskeden arındırın ve ardından soğuk su ile yıkayarak, cildinizin canlanmasını sağlayın.

Bu maskeyi, hafta da 1 defa uygulayarak, cildiniz için gerekli olan mineralleri sağlayabilir, cildinizde siyah nokta oluşumunu önleyebilirsiniz. Aynı zamanda, cilt için önemli olan kolajen üretimi de sağlanmış olacaktır.

Bu yazı 3092 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.