Yağlı Ciltlere Çözüm Önerileri

Paylaş
 

Yağlı cilt tipi cilt bakımıyla ilgili olduğu kadar, beslenme düzeniyle de ilgilidir. Bunun anlamı ne kadar cilt bakımı yaparsanız yapın, hatalı bir beslenme düzeniniz varsa ve hatalı besinler alıyorsanız, yağlanma sorunu ortadan kaybolmayacaktır. Bazı faktörlere dikkat ederek, yağlı cilt sorunundan kurtulmak mümkündür. İşte yağlı ciltlere çözüm önerileri!

Yağlı Ciltler İçin Bazı Öneriler

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin, cilt bakımı yaparken mutlaka yağsız nemlendiricileri tercih etmesi gerekmektedir. Cilt bakımı için peeling uygulaması yapıyorsanız, peeling ürününün içeriğinde A vitamini bulunmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü A vitamini, cildin yağ dengesini düzenliyici bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra cilt temizliği yaparken, mutlaka jel formunda temizleyiciler kullanılmalıdır. Sabun ile cilt temizliği yaptığınızda, cildinizde siyah nokta oluşumuna neden olmaktadır. Cilt temizliğinizi düzenli şekilde yapmıyorsanız, bu durumda da cilt yağlanması görülmektedir.

Beslenme düzeninin yağlı cilt oluşumunda etkisi büyüktür. Örneğin cilt yapısının yağlanma sebeplerinden biri, baharatlı yiyecekler ve yağlı kızartmalardır. Bu nedenle beslenme düzeninizde, baharat, yağlı yiyecekler ve türevlerinden kaçınmalısınız. Bunun yerine sebze ağırlıklı beslenebilir ve bolca meyve tüketebilirsiniz.

Bu yazı 1037 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.