Yanan Saçları Düzeltmek İçin Öneriler

Paylaş
 

Sürekli kullanılan fön, maşa, uygun şekilde yapılmayan boya ya da uzman kişiler tarafından yapılmayan diğer saç uygulamaları sonucu saçlarda meydana gelen yanma, saçların incelip koparak dökülmesine neden olur. Saçları yanan ve bu nedenle zor zamanlar geçiren bayanların yapabilecekleri en güzel ve sağlıklı uygulama, saçları besleyen, güçlendiren saç bakım maskeleridir. Bu maskeler ile saçlar ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri alarak kısa sürede eski sağlıklarına kavuşurlar.

Yanmış Saçlar İçin Uygulanabilecek Saç Bakım Maskeleri

  • Yumurta Maskesi: 1 adet yumurta ve 5 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ile oluşturulan yumurta maskesini saçlarınızın her yerine yedirerek sürün. Maskenin saça daha iyi etki etmesi için ısı gerekir. burada ısıyı doğal yollarla sağlamak gerekir. Bunun için saçı bone ile sarın ve 2 saat bekletin. 2 saatin sonunda ılık su ile saçlarınızı güzelce yıkayın. Yumurta maskesini haftada 3 kere uygulayarak yanma ile yıpranan saçlarınızı besleyebilirsiniz.
  • Aloe Vera Maskesi: 2 yemek kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı aloe vera ve 1 çay kaşığı bitkisel gliserin ile oluşturulan aloe veralı saç maskesini saçı tutam tutam ayırıp saç diplerini de iyice işlemesini sağlayarak sürün. Saç derisinde ısınma meydana gelene kadar masaj yaparak sürme işlemine devam edin. Yarım saat saçta bekletilen maskeyi daha sonra ılık su ve bitkisel bir şampuan ile temizleyin. Saçların beslenmesi ve eski sağlığına kavuşmasında etkili olan bu maskeyi her gün uygulayabilirsiniz.
  • Hardal Maskesi: 1 yumurta, 3 yemek kaşığı zeytin yağı, 1 yemek kaşığı su ve 1 yemek kaşığı toz hardal ile oluşturulan saç maskesini özellikle saç köklerine iyice yedirerek sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra yıkayarak saçı maskeden arındırın. Saç köklerini besleyerek saçın daha çabuk uzamasını sağlayan bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz.

Yanan saçları güçlendirmek ve eski haline döndürebilmek için yukarıda sayılan saç bakım önerilerini uygulayabilirsiniz. Bunun yanında saçlarda yanma olduktan sonra en az 2 ay boyatmamalı, şekil verici sprey ya da jöle kullanmamalı ve mümkünse yanma olan bölgeyi komple kestirmelisiniz.

Bu yazı 4113 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Nur Aykır dedi ki:

    Bizlerin belki de en büyük sorunlarından birisi, ne kadar etrafımdaki arkadaşlarıma böyle şeyleri tavsiye etmesemde, yanan saçlar için bu bilgileri öğrenmiş olmam iyi olur.

  2. Ebru Atik dedi ki:

    Ne yazık ki yanan saçları tamamen kurtarmak imkansız gibi birşey. Evet, kimi maskeler ile biraz toparlanmasını sağlayabiliyoruz ama en iyisi bir kuaförün yolunu tutarak saçları kestirmek ve tekrar uzaması için beklemek.

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.