Yaş Maya Maskesi İle Gençleşin

Paylaş
 

Yaş maya ile yapılıp uygulanan cilt maskelerinin cilt üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Yaş maya ile yapılan maskeler, yağlı ciltlerde yağlanmayı geciktirme, kuru ciltlerde nemlendirici özelliği, yoğun kırışıklığı olanlarda kırışıklarda ki belirginliği azaltma, hatta hamilelikte meydana gelen cilt lekelerini kaybetme gibi etkileri vardır.  Ayrıca yaş mayanın cildi yenileme ile birlikte daha genç bir görünüm kazandıracaktır. Evde zahmetsizce şipşak hazırlayacağınız maya maskeleri ile ışıltılı bir cilde kavuşmak elinizde.

Cilt şikayetlerine göre uygulayabileceğiniz maske tarifleri

Yağlı Ciltlere Özel Yaş Maya Maskesi

Gerekli Olan Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı yeni sıkılmış limon suyu
  • Bir yaş maya küpünün yarısı

Hazırlanışı ve Uygulanışı  
Yaş maya ile limon suyunu cam bir kasede  kıvam alana kadar karıştırın, krem kıvamına gelince yüzün her tarafına ince bir tabaka halinde sürün, maske hemen kuruyacaktır, kurumanın ardından yıkayarak temizleyin.
Bu maske ile yağlı ciltlerdeki sivilce ve akne sıkıntılarını gidererek, yüzünüzdeki yağlanmayı azaltacaksınız.

Kuru Ciltlere Özel Yaş Maya Maskesi

Gerekli Olan Malzemeler

  • Yarım paket yaş maya
  • 1 adet E vitamin kapsülü
  • 1 tane bıldırcın yumurtası

Hazırlanışı ve Uygulanışı  
Cam bir kasede yumurtayı köpürene beyaz bir hal alana kadar çırpın, maya ve kapsülü de ekleyerek kıvam alana kadar iyice karıştırın, ve temiz yüze tatbik edin, on beş dakika sonra yıkayarak temizleyin

Bu maske ile kuru ciltlerdeki nem oranı yükseltilerek, kırışıklık oluşumunun önüne geçilmiş olunacaktır.

Bu yazı 5422 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.