Yoğurt Maskesiyle Peeling Nasıl Yapılır ?

Paylaş
 

Yoğurtun ferahlatıcılığını ve rahatlatıcılığını cilt güzelliğinizi korumanız için uyguladığınız maskelerde de kullanabilirsiniz. Yoğurt maskesi yaparak cildinizin canlılığını koruyabilir ve nem dengesini koruyabilirsiniz. Özellikle de yoğurt, zeytinyağı ve karbonatın birleşiminden yapılmış olan yüz maskesi cilt lekelerini giderici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra cildinizin nem dengesini korur ve bir peeling görevi görerek cildinizi zararlı toksinlerden arındırır.

Bu maskeyi her hafta bir kez yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır. Fakat bu yüz maskesi ile harika, canlı ve parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin sağlığını, nem dengesini ve canlılığını yoğurt peelingi ile sağlayabilirsiniz. Bu maskeyi hızlıca hazırlayın en fazla 5-6 dakika kadar yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu süre dolduğunda yüzünüzü güzelce yıkayabilirsiniz. Cildinizin ne kadar yumuşadığını ve gözeneklerinin açıldığını kendiniz de dokunduğunuzda hissedebilirsiniz. Yoğurt maskesi özellikle de cilt lekelerine, siyah noktalara, sivilce ve yağlanmaya iyi gelir ve cildinizin nem dengesini koruyarak her zaman canlı ve parlak görünmenizi sağlayacaktır.

Yoğurt maskesi ile peeling haftada bir kez herkesin yapması gereken bir bakım türüdür. Bu sayede cildiniz yumuşayacak, rahatlayacak ve nem dengesinin tekrardan olması gerektiği haline dönecektir. Ayrıca kırışıklıklarınızın önlenmesine de yardımcı olacak bu yoğurt maskesi ile yıllara meydan okuyabilirsiniz. Zaten cildin kırışmasını sağlayan şey cildin nem dengesinin bozulması ve makyaj kalıntılarının gözenekleri tıkayarak cildin hava almasını engellemesi sonucu cildin buruşmaya başlamasından oluşmaktadır. Bu yüzden makyajınızı silmeden yatmamaya ve düzenli olarak cildinizin bakımını yapmaya özen göstermelisiniz. ayrıca nemlendiriciler sürerek cildinizin nem dengesinin her zaman korunmasını ve soğuk havadan oluşabilecek olan çatlakların önüne geçilmesini de sağlayabilirsiniz. Yoğurt maskesi ile hem kırışıklıkları önleyebilir hem de cildinizin nem oranını dengede tutabilirsiniz.

Bu yazı 4699 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.