Yoğurt Maskesiyle Peeling Nasıl Yapılır ?

Yoğurtun ferahlatıcılığını ve rahatlatıcılığını cilt güzelliğinizi korumanız için uyguladığınız maskelerde de kullanabilirsiniz. Yoğurt maskesi yaparak cildinizin canlılığını koruyabilir ve nem dengesini koruyabilirsiniz. Özellikle de yoğurt, zeytinyağı ve karbonatın birleşiminden yapılmış olan yüz maskesi cilt lekelerini giderici bir özelliğe sahip olmasının yanı sıra cildinizin nem dengesini korur ve bir peeling görevi görerek cildinizi zararlı toksinlerden arındırır.

Bu maskeyi her hafta bir kez yüzünüze uygulamanız yeterli olacaktır. Fakat bu yüz maskesi ile harika, canlı ve parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz. Cildinizin sağlığını, nem dengesini ve canlılığını yoğurt peelingi ile sağlayabilirsiniz. Bu maskeyi hızlıca hazırlayın en fazla 5-6 dakika kadar yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu süre dolduğunda yüzünüzü güzelce yıkayabilirsiniz. Cildinizin ne kadar yumuşadığını ve gözeneklerinin açıldığını kendiniz de dokunduğunuzda hissedebilirsiniz. Yoğurt maskesi özellikle de cilt lekelerine, siyah noktalara, sivilce ve yağlanmaya iyi gelir ve cildinizin nem dengesini koruyarak her zaman canlı ve parlak görünmenizi sağlayacaktır.

Yoğurt maskesi ile peeling haftada bir kez herkesin yapması gereken bir bakım türüdür. Bu sayede cildiniz yumuşayacak, rahatlayacak ve nem dengesinin tekrardan olması gerektiği haline dönecektir. Ayrıca kırışıklıklarınızın önlenmesine de yardımcı olacak bu yoğurt maskesi ile yıllara meydan okuyabilirsiniz. Zaten cildin kırışmasını sağlayan şey cildin nem dengesinin bozulması ve makyaj kalıntılarının gözenekleri tıkayarak cildin hava almasını engellemesi sonucu cildin buruşmaya başlamasından oluşmaktadır. Bu yüzden makyajınızı silmeden yatmamaya ve düzenli olarak cildinizin bakımını yapmaya özen göstermelisiniz. ayrıca nemlendiriciler sürerek cildinizin nem dengesinin her zaman korunmasını ve soğuk havadan oluşabilecek olan çatlakların önüne geçilmesini de sağlayabilirsiniz. Yoğurt maskesi ile hem kırışıklıkları önleyebilir hem de cildinizin nem oranını dengede tutabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.