Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakım Maskeleri

Günlük hayatın stresi ve dengesiz beslenme gibi çeşitli faktörlerden cilt de etkilenmektedir. Ancak özellikle psikolojik yapı cilt üzerinde belirleyici etkendir. “Mutluluğu yüzünden okunuyor” sözünde olduğu gibi yüzler insanların aynalarıdır. Yorgunluk, mutsuzluk gibi psikolojiyi çökerten hisler, cilt üzerinde de etkili olmaktadır.

Çeşitli olumsuz etkenlerden dolayı yorgun düşen cildi canlandırmak için bazı püf noktalar vardır. Özellikle cilde uygulanan doğal maskeler, cildin canlılık kazanmasında bire bir etkilidir. Yorgun düşen cildi toparlamak için doğal yöntemlere başvurmak gerekmektedir. Ayrıca yorgun cilt parlaklığını da yitireceğinden kötü görüntüye sebebiyet vermektedir. Tüm bunlar sonucunda erken yaşlanma tehlikesini de unutmamak önemlidir.

Cildinizin Canlılığını Maskelerle Geri Kazanın

  • Canlandırma söz konusu olunca, hep bilindik malzemelerin aksine fasulye karşımıza çıkmaktadır. Haşlanan fasulye ezilerek, bir miktar bal, limon, badem yağı ile karıştırılarak yüze uygulanırsa cilt canlılığını kazanmaya başlayacaktır.
  • Yorgunluk söz konusu olduğunda ferahlamanın rolü es geçilmemelidir. Bu kapsamda nane maskesi bire birdir. 2 çay kaşığı nane, bir miktar su ve bir tatlı kaşığı nemlendirici krem maske için yeterlidir. Demlenmiş nane kremle karıştırılır.
  •  Madem suyu kadınlar tarafından cilt bakımında sık kullanılan bir üründür. Buna ek olarak maden suyuna limon sıkıldıktan sonra, bebe yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.
  • Cildin canlılık kazanması için kil maskelerinden de yardım alınmaktadır. Kil maskeleri cildin arınmasını sağlayarak canlılık kazandırır.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.