Yorgun Ciltler İçin Cilt Bakım Maskeleri

Paylaş
 

Günlük hayatın stresi ve dengesiz beslenme gibi çeşitli faktörlerden cilt de etkilenmektedir. Ancak özellikle psikolojik yapı cilt üzerinde belirleyici etkendir. “Mutluluğu yüzünden okunuyor” sözünde olduğu gibi yüzler insanların aynalarıdır. Yorgunluk, mutsuzluk gibi psikolojiyi çökerten hisler, cilt üzerinde de etkili olmaktadır.

Çeşitli olumsuz etkenlerden dolayı yorgun düşen cildi canlandırmak için bazı püf noktalar vardır. Özellikle cilde uygulanan doğal maskeler, cildin canlılık kazanmasında bire bir etkilidir. Yorgun düşen cildi toparlamak için doğal yöntemlere başvurmak gerekmektedir. Ayrıca yorgun cilt parlaklığını da yitireceğinden kötü görüntüye sebebiyet vermektedir. Tüm bunlar sonucunda erken yaşlanma tehlikesini de unutmamak önemlidir.

Cildinizin Canlılığını Maskelerle Geri Kazanın

  • Canlandırma söz konusu olunca, hep bilindik malzemelerin aksine fasulye karşımıza çıkmaktadır. Haşlanan fasulye ezilerek, bir miktar bal, limon, badem yağı ile karıştırılarak yüze uygulanırsa cilt canlılığını kazanmaya başlayacaktır.
  • Yorgunluk söz konusu olduğunda ferahlamanın rolü es geçilmemelidir. Bu kapsamda nane maskesi bire birdir. 2 çay kaşığı nane, bir miktar su ve bir tatlı kaşığı nemlendirici krem maske için yeterlidir. Demlenmiş nane kremle karıştırılır.
  •  Madem suyu kadınlar tarafından cilt bakımında sık kullanılan bir üründür. Buna ek olarak maden suyuna limon sıkıldıktan sonra, bebe yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.
  • Cildin canlılık kazanması için kil maskelerinden de yardım alınmaktadır. Kil maskeleri cildin arınmasını sağlayarak canlılık kazandırır.
Bu yazı 1692 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.