Yumurta Akı Maskesi

Yumurta akı, yüksek protein içeriği ve besleyici özelliğiyle birçok saç ve yüz maskesinde kendine yer bulmaktadır. Cilde uygulandığında cilde sıkılık kazandırır. Yumurta akı maskesi, gözenekleri küçültür ve gözeneklerde birikmiş yağları temizler. Eğer cildinize düzenli olarak yumurta akı maskesi uygularsanız, siyah nokta ve sivilcelerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

1 adet yumurta kullanarak yumurta akı maskesi yapabilirsiniz. Öncelikle yumurtanın akını bir kaseye ayırmalısınız. Daha sonra yumurta akını köpürene kadar iyice çırpın. Bu işlem esnasında tahta kaşık veya çatal kullanmak daha yararlı olacaktır. Köpürene kadar çırptığınız yumurta akını önce göz altlarınıza sonra da yüzünüzün kalan kısmına uygulayın. Yumurta akını cildinize uyguladıktan sonra yaklaşık 20 dakika kuruyana kadar beklemeniz gerekir. Maske kuruduktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak temizleyin. Maske sonrasında yenilenmiş, taze bir cilde sahip olacaksınız.

Yumurta Akı İle Siyah Nokta Temizleme

Siyah noktalar çoğu kişinin karşılaştığı bir cilt problemidir. Siyah nokta temizlemek için çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler arasından en doğalı yumurta akıdır. Yumurta akı ile siyah noktalarınızı temizlemek için bazı adımları takip etmeniz gerekir.

Öncelikle tıpkı yumurta akı maskesinde yaptığınız gibi yumurta akını bir kaseye ayırın ve köpürene kadar çırpın. Yine maskede yaptığınız gibi yumurta akını önce göz altlarınıza sonra da yüzünüzün kalanına ince bir tabaka halinde sürün. Sonrasında maske işleminden farklı olarak yüzünüze sürdüğünüz yumurta akının üzerine kağıt havlu yapıştırın. Yumurta akı maskesi cildinizde kuruyana kadar yüzünüzde bekletin. Kuruduktan sonra kağıt havluyu yavaşça çekerek çıkarın. Bu işlem sayesinde hem siyah noktalarınız azalacak hem de cildiniz ölü derilerden arınacaktır.

Yumurta akı maskesi aynı zamanda nemlendirici özelliğe sahip olduğu için bu işlemler sırasında cildinizde kuruluk oluşmayacaktır. Bu sayede cildinizi temizlerken aynı anda da nemlendirmiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.