Yumuşak ve Sağlıklı Eller İçin Doğal Maske Tarifleri

Paylaş
 

Gün boyunca yapılan işler, temas edilen temizlik malzemeleri, maruz kalınan soğuk ya da sıcak hava dalgaları! Ellerin hasar almasına sebep olan birçok etken bulunmaktadır. Özellikle kadınların ev işleri nedeniyle kullandığı malzemeler, erkeklerin ev dışında ve iş hayatında yorulan elleri, zamanla kurumaya, kırışmaya ve sağlıksız bir hal almaya başlar.

Ancak bu konuda endişelenmenize gerek yok. Ellerinizin aldığı hasarı yok etmek, daha sağlıklı ellere sahip olmak için hazırlayabileceğiniz birçok maske tarifi bulunuyor. Üstelik hem evde hem de doğal malzemelerle! Gelin birlikte sağlıklı ellere geri kavuşmanızı sağlayacak maske tariflerini inceleyelim;

Avuç İçi ve El Yumuşaklığı İçin Maske

  • 1 Yemek kaşığı toz şeker
  • 1 Yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Toz şekeri bir avucunuzun içine alın. Zeytinyağını toz şekerin üzerine yavaş yavaş damlatın. Ardından iki elinizin avuç içlerini bir araya getirerek ovmaya başlayın. Malzemeler iyice birleştikten sonra, ellerinizi sıvı sabunla yıkıyormuş gibi ovmaya devam edin. 1 dakika boyunca yapacağınız bu işlem esnasında, parmaklarınızı kullanarak ellerinizin üstünü ovalayabilirsiniz. Bu işlemi bitirikten sonra ellerinizi serbest bırakın. Bir dakika boyunca ellerinizi dinlendirdikten sonra, ılık suyla temizleyin. Son olarak yumuşak bir havlu yardımıyla ellerini kurulayın. Sağlıksız ve hasarlı ellerinizde oluşan değişime şaşıracaksınız.

Elleri Yumuşatan Gliserin ve Gülsuyu Maskesi

  • 5 Damla gül suyu
  • 1 Çay kaşığı limon suyu
  • 1 Yemek kaşığı gliserin

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Uygun bir kabın içine tüm malzemeleri ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı avuç içleri ve el üstüde dahil olacak şekilde, elinizin tamamına sürün. Yıkamadan 15 dakika boyunca bekleyin. Ardından ılık suyla ellerinizi durulayanbilirsiniz. Bu maskeyi günde iki kez uyguladığınızda, devamlılık sürecinde ipeksi ellere kavuşacaksınız.

Bu yazı 541 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.