Yüz Bakımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

Paylaş
 

Sağlıklı ve dengeli beslenmek güzel bir cilt içinde en önemli bir ayrıntıdır. Vücut için gereken her türlü besini, her gün düzenli olarak yemek gerekir. Özellikle doğal ortamlar da üretilen yiyecekler ile beslenmek cilt bakımı için önemlidir.

Yüz bakımı yapılırken yaşa ve cilde göre doğru ürünler kullanmak ve doğru maskeler uygulamak gerekir. Ayrıca cildi her zaman nemlendirmek, hafta da bir peeling yapmakta cildi canlandıracak ve arınmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için özellikle günde en az 2 lt su tüketmek çok faydalıdır. Su içmek kanı temizler ve vücudu nemli tutmaya ve birçok hastalığın idrar yolu ile atılmasını sağlar.

Sigara tüketen şahısların, ilerleyen yaşlar da, sigara içmeyenlere oranla daha çabuk kırışıklık sorunları ile karşılaştıkları yapılan testler ile bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle sigara içmemekte cilt bakımı için faydalıdır.

Genellikle bayanların kalitesiz ya da bayat makyaj ürünleri kullanmaları da cildi etkilemektedir. Sağlıklı bir cilt ve bakımlı bir yüz için, kullanılan makyaj malzemelerinin taze ve kaliteli olması gerekir. Ayrıca uyumadan önce mutlaka yüzde ki makyajın temizlenmesi ve bir nemlendirici sürülmesi yüzün korunmasını sağlamaktadır.

Denize giden ya da güneş altın da uzun süre çalışmak zorun da olan kişiler de görülen güneş lekeleri de, cilt için istenmeyen bir görüntü oluşturmaktadır. Bunun için fazla güneşlenmemek, güneş altın da çalışmak zorunda olunca da, bir şapka ile yüzü gölgelemek gerekir.

Ayrıca bol bol yüzü yıkamak, ara sıra da olsa doğal birkaç maske uygulamak. Kimyasal içerikli olmayan temizleyici ürünler ve bitkisel içerikli sabunlar kullanmak, yüz bakımı için önemli ayrıntılardır.

Bu yazı 2767 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.