Yüz Beyazlatan Papatya Maskesi

Paylaş
 

Bembeyaz, parlak, pürüzsüz bir cilde sahip olmak neredeyse her bayanın isteğidir. Makyaj esnasında sürülen fontoten ya da pudralar bu isteği karşılaşa da daha kalıcı etkiler için evde yapılabilecek pratik maske tarifleri bulunur. Papatya ve gül suyu ile yapılan papatya maskesi, cilt yüzeyinde oluşan lekelerin giderilmesi ve cildin daha beyaz görünmesi için uygulanabilecek maskeler arasında yer alır.

Yüz Beyazlatan Papatya Maskesi

Yüzde porselen gibi parlak ve beyaz bir görünüm elde etmek için uygulanabilen papatya maskesinin yapımınde kullanılacak malzemeler;

 • 3 tatlı kaşığı papatya çiçeği
 • 2 tatlı kaşığı doğal gül suyu
 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 1 kahve fincanı su

Papatya maskesi için gerekli tüm malzemeler elde edildikten sonra 1 fincan su kaynatılır ve papatyalar içine konularak demlenmesi sağlanır. Demlenme işleminden sonra karışım süzülür ve geri kalan malzemeler süzülen kısma eklenir. Elde edilen maske karışımı yüzün tüm bölgesine uygulanır ve yaklaşık 12-13 dakika beklenir. Ardından ılık su ile yüzün durulanması sağlanır. Bu maskeyi 3 günde 1 cildinize uygulayabilir, karışım eğer fazla gelirse 1 hafta süre ile buzdolabında saklayabilirsiniz.

Bu yazı 7473 kere okundu.
 • Site Yorum

2 adet yorum var.

 1. Selda Ölmez dedi ki:

  bu maskeyi uyguladım gerçekten muhteşem. 3 hafta boyunca uygulayacağım. şu anda çok açıldı yüzüm dizi oyuncuları gibi oldu. bir de saçlarımı açmak için oksijenli su kullanacağım.

 2. Derya Sezgin dedi ki:

  Papatya, bitki olarak da kokusu ile de en çok sevdiğim çiçeklerden birisi. Cilt için faydalarını okudum ve gerçekten çok etkilendim. Bu anlamda paylaştığınız içeriği deneyerek faydalarını yazacağım ilerde

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.