Yüz Gerdirici Maske

Gergin cilt, kırışıklıklardan arınmış, daha genç ve daha güzel bir cilt demektir. Yaşını belli etmeyen, “hiç yaşlanmıyor.” denilen bayanların en büyük sırrıdır yüz gerginleştirmek. Daha çok estetik operasyonlar ile elde edileceğinin düşünüldüğü gergin ve kırışıksız bir cilt için evde yapılabilecek uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalardan en önemlileri ev yapımı doğal maskelerdir Pek çok cilt sorununun çözümünde etkili bir şekilde kullanılan ev yapımı maskeler, yüz gerginleştirmede de etkin bir şekilde kullanılır.

Yüz Gerdirici Maske

Evde her zaman el altında bulunabilecek malzemeler ile yüz gerginleştirici maske yapılıp daha gergin ve daha genç bir cilde kavuşmak mümkün.

Yüz gerdirici maske için gerekli olan malzemeler;

1 çay bardağı kadar susuz yoğurt
2 yemek kaşığı organik bal
1 yemek kaşığı buğday yağı

Hazırlanışı: Maske için gerekli olan malzemeler bir kapta karıştırılır ve homojen kıvama gelene kadar çırpılır. Kıvam alan karışım yüzün her bölgesine sürülür ve 10 dakika kadar beklenir. 10 dakika bekleme ve etki etme süresinin ardından temiz bir bez ile yüzdeki maske alınır. En son aşamada ılık su ile yüzün tamamı temizlenene kadar yıkanır. Bu maskeyi haftada 1 kere uyguladığınızda daha gergin ve daha genç bir yüze sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yağlı Cilt Tipleri İçin Doğal Ev Maskeleri

Yağlı cilt tipine sahip kişiler, ciltte sivilce, parlama ve siyah nokta gibi problemlerle daha sık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.