Yüz Germe Ve Dudak Estetiği

Paylaş
 

Yüz germe; boyun bölgesinde, zamanla yaşlanmaya bağlı gelişen sarkmış ve kırışmış olan görünümü düzeltme amacıyla yapılan cerrahi işlemin adıdır. Tıp dilinde yüz germe işlemine “Ritidektomi” denilir. Yüz germe işleminde; sarkan fazla deri çıkartılır, zarsı dokular ile deri altındaki gevşek kaslar gerilir ve üst deri yeniden şekillendirilen alt doku üstüne uygun biçimde yerleştirilir.

Yüz germe ameliyatı sonrası, üç güne kadar yüzde fazlaca şişlik ve ödem bulunabilir. Zamanla azalan şişlikler ile birlikte yüzde morluklar oluşmaya başlar. Bir hafta ile on gün içinde morluklar kaybolur. Gizlenebilecek düzeyde 2-3 hafta daha süren hafif bir şişlik olabilir. Yüz germe ameliyatı sonrası bazı komplikasyonlar oluşabilir. Yara yerlerinde açılma veya iltihap, enfeksiyon, kanama, sinirlerde zedelenme ya da cilt dokusunda his azalması görülebilir.

Yüz germe, yüz estetiği ameliyatları içerisinde en gözle görülür değişimi yaratan operasyondur. Son zamanlarda daha çok tercih edilmesiyle beraber yalnızca ünlüler tarafından istenilen bir ameliyat olma algısından çıkmıştır. Detaylı bilgiler yüz germe nişantaşı Quartz Clinique, sağlık kuruluşundan alınabilir.

Yüz Germe İşlemi Hangi Durumlarda Uygulanır?

Yüzde belirgin çökme ve sarkma varsa, boyun bölgesinde belirgin kırışıklıklar ve sarkma oluştuysa, dudak ile yanak arasında derin bir katlanma oluştuysa, yüzü diri gösteren ve dolgunluk veren cilt altı yumuşak doku hacim kaybına uğradıysa, alt göz kapağı altındaki yumuşak doku belirginliğini kaybettiyse, yanak dokusu ve dudak köşeleri aşağı doğru sarkıp çene altı bölgesinde bir doku şişliği yarattıysa, yüz hatlarında kalın veya ince çizgilenmeler oluşmuşsa, bir de bu tür değişiklikler kişiyi hem psikolojik hem de fiziksel açıdan etkiliyorsa; yüz germe işlemi yapılabilir. İşlem yüz germe nişantaşı kliniğinde gerçekleştirilebilir.

Yüz Germe İşlemi Yapılamayacak Adaylar

Ameliyat ve anesteziye engel teşkil edecek biçimde sağlık problemi olan kişiler, ameliyat için uygun adaylar değillerdir. Sigara kullanan kişiler ile şeker hastalığı gibi iyileşmeyi geciktirici, doku beslenmesini de bozacak etkide rahatsızlıkları bulunan kişilerde seçici davranılır. Ameliyat ile ilgili beklentileri gerçek üstü olan kişiler ile mental olarak operasyona hazır olmayan kişilere, yüz germe işlemi taleplerinde temkinli yaklaşılmalıdır. Bu kriterler yüz germe nişantaşı sağlık kuruluşunda detaylı incelenir.

Dudak Estetiği

Kalıtsal olarak dudak yapısının inceliği, yaşlılık ile birlikte yağ dokusu miktarının azalması sonucu dudak kalınlığının azalması dudak estetiği gereksinimini birlikte getirir. Dudak kalınlaştırmak için yaşanan sıkıntılara ve yaşa bağlı olarak incelmelere uygulanabilecek birçok işlem mevcuttur. Bu işlemler; vücuttan alınan materyal ile dudak kalınlaştırılması, dolgu maddeleri ile dudak kalınlaştırılması, dudak mukoza ilerletici operasyonel işlemleridir. Bu işlem dudak estetiği nişantaşı mevkiinde yaptırılabilir.

Dudak estetiği işlemi lokal anestezi altında rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. İşlem sonrası oluşabilecek şişlikler genelde bir hafta on gün içinde kaybolmaktadır.

Dudak kalınlaştırma işleminde; kişinin kendi vücudunda bulunan bir madde olan hyaluronik kullanılır. Bu madde mukoza ve cilt altına enjekte edilip, dudak kalınlaştırılır. Bu işlem ameliyatsız gerçekleşir. Son zamanda geliştirilip kliniklerde uygulanan, etkisi daha uzun olan dolgu maddelerinden biri de kalsiyum hidroksiapetit’tir. Bu maddenin enjeksiyon formu kişide uygulanacak işlemde kullanılır. Kalıcılığı yüksek olan bu madde yedi yıla dek etkinliğini sürdürmektedir. Kullanılan dolgu malzemeleri ile ilgili detaylı bilgi dudak estetiği nişantaşı kliniğinden alınabilir.

Dudak estetiğinde dudak kalınlaştırma işlemi yapılabildiği gibi, aşırı kalın dudakların inceltilme işlemi de yapılabilmektedir. Dudak inceltme işleminde dudak mukozasından, alttaki yağ ve dokular ile birlikte elips biçiminde bir parça çıkarılır. Estetik bir teknikle dudak tekrar dikilir. Dudak inceltme işlemi lokal anestezi ile uygulanır. İşlem sonrası oluşan morluk ve şişlikler birkaç gün sonra geçer. Mukozada yapılan dikişlerin izleri görünür değildir, operasyon sonrası herhangi bir iz sıkıntısı yaşanmaz. Yüz germe ve dudak estetiği yaptırmak isteyen kişiler, işlemler için dudak estetiği nişantaşı Quartz Clinique sağlık kuruluşuna başvurabilir veya http://www.quartzclinique.com/ sitesine göz atabilir.

Bu yazı 215 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.