Yüz Lekeleri İçin Maskeler

Paylaş
 

Dış görünüşte en önemli nokta olan yüz bakımı kritik bir konudur. Özellikle yeterli bakım yapılmayan, nem dengesi korunmayan, güneş ışınlarına maruz kalan yüzlerde lekeler oluşmaktadır. Görselliği olumsuz etkileyen bu konudan evde hazırlayacağınız maskeler ile kurtulmanız mümkündür.

Maydanoz Maskesi

Cilt lekeleri için üretilen kozmetik ürünlerin büyük bir kısmında maydanoz özü kullanılmaktadır. Maydanoz maskesi sayesinde cilt lekelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu maske için şu malzemeler gereklidir:

  • 1 maydanoz tepesi
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı bal

Maydanozu ılık suda iyice yıkadıktan sonra doğrayın. Sonrasında bu maydanozu havanda dövün. Limon suyu ve balı ekleyerek bir kapta karıştırın. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü temizce yıkayarak yumuşak bir havlu ile kurulayın. Gözünüzle temas etmeden maskesi sürün ve 15 dakika bekleterek durulayın. Sonrasında da nemlendirici uygulayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız önerilmektedir.

Humus Maskesi

Cilt lekeleri üzerinde etkili olan maskelerden biri de humus maskesidir. Bu maske ile ölü hücreler kısa sürede ciltten atılmaktadır. Humus için şu malzemeler kullanılmalıdır:

  • Çeyrek bardak tahin
  • 1 bardak nohut
  • Su

Bu malzemelerle yapacağınız humusa bir limonun suyunu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırarak elde ettiğiniz malzemeyi gözlerinize temas ettirmeden yüzünüze sürün. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu maskeden sonra da nemlendirici kullanabilirsiniz.

Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu maskelerle cilt lekelerinden doğal yollarla kurtulabilirsiniz.

Leke tedavileri evde doğal yollarla çözülebildiği gibi bu konuda başarılı bir şekilde hizmet veren estetik merkezleriyle de çözülebilen sağlık sorunları arasındadır. Başta İstanbul ve İzmir olmak üzere bir çok estetik merkezi başarılı ve kalıcı bir şekilde leke tedavileri alanında hizmet vermektedir. Her cilt aynı yapıya sahip olmadığı için her tedavi yöntemi cildinize iyi gelmeyebilir bu yüzden özellikle yüzdeki leke sorunları için profesyonel destek almalısınız.

Bu yazı 3750 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.