Yüz Lekeleri İçin Maskeler

Dış görünüşte en önemli nokta olan yüz bakımı kritik bir konudur. Özellikle yeterli bakım yapılmayan, nem dengesi korunmayan, güneş ışınlarına maruz kalan yüzlerde lekeler oluşmaktadır. Görselliği olumsuz etkileyen bu konudan evde hazırlayacağınız maskeler ile kurtulmanız mümkündür.

Maydanoz Maskesi

Cilt lekeleri için üretilen kozmetik ürünlerin büyük bir kısmında maydanoz özü kullanılmaktadır. Maydanoz maskesi sayesinde cilt lekelerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu maske için şu malzemeler gereklidir:

  • 1 maydanoz tepesi
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 2 çay kaşığı bal

Maydanozu ılık suda iyice yıkadıktan sonra doğrayın. Sonrasında bu maydanozu havanda dövün. Limon suyu ve balı ekleyerek bir kapta karıştırın. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü temizce yıkayarak yumuşak bir havlu ile kurulayın. Gözünüzle temas etmeden maskesi sürün ve 15 dakika bekleterek durulayın. Sonrasında da nemlendirici uygulayın. Bu uygulamayı haftada bir kez yapmanız önerilmektedir.

Humus Maskesi

Cilt lekeleri üzerinde etkili olan maskelerden biri de humus maskesidir. Bu maske ile ölü hücreler kısa sürede ciltten atılmaktadır. Humus için şu malzemeler kullanılmalıdır:

  • Çeyrek bardak tahin
  • 1 bardak nohut
  • Su

Bu malzemelerle yapacağınız humusa bir limonun suyunu ekleyin. Malzemeleri iyice karıştırarak elde ettiğiniz malzemeyi gözlerinize temas ettirmeden yüzünüze sürün. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu maskeden sonra da nemlendirici kullanabilirsiniz.

Evinizde kolayca uygulayabileceğiniz bu maskelerle cilt lekelerinden doğal yollarla kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Deri Altında Uzayan Kıllara Çözüm

Estetik kaygılar insanoğlunun var oluşundan beri ön plana çıkmıştır. Vücudun çeşitli kısımlarında çıkan istenmeyen tüyler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.