Yüz Şekline Uygun Güneş Gözlüğü Seçiminin Püf Noktaları

Bazı güneş gözlükleri harika bir duruş sergiler. Ancak taktığınızda birden ortaya estetikten yoksun bir görünüm çıkabilir. Bunun nedeni aslında gözlüğün sadece yüz şeklinize uygun olmamasıdır. Aslında akıllar bu noktada oldukça karışık. Maalesef ülkemizde yüz şekline uygun güneş gözlüğü seçiminde sınıfta kalıyoruz. Bu yüzden konuyu bu kez püf noktaları ile ele alalım!

Hangi Yüz Şekline Hangi Gözlükler Yakışıyor?

Öncelikle bayan güneş gözlüklerini incelediğinizde her modelin size uygun olmadığını kabullenmeli ve beğendiğiniz modelde ısrarcı olmamalısınız. Eğer yüz şekliniz ovalse bu durumda stil olarak büyük gözlüklere yönelmeniz lazım. Aviatör serisi de, markaların wayfarer gözlükleri de size uygun. Yani son derece geniş bir model seçeneği yelpazesine sahip olacaksınız. Bu yüzden en şanslı kişilerden biri olduğunu belirtelim.

Kalp şeklinde bir yüze sahipseniz bu durumda rotanızı köşeli ve çerçevesiz modellere çevirmelisiniz. Dilerseniz çekik gözlük modellerini de deneyebilirsiniz. Bu kritere uygun çok sayıda model var ve renk seçiminizi de dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Gözlük seçimini en titiz şekilde yapması gerekenler, yuvarlak yüz şekline sahip olanlardır.

Yuvarlak yüzlü olanlar dikdörtgen ya da kare kesim modellere yönelmeli. Yuvarlak kesim ya da ovalleştirilmiş kenarlar maalesef yüzünüzün ovalini daha fazla ön plana çıkarıyor. Ortaya nahoş bir görünüm çıkabiliyor. Bundan kaynaklı olarak kenarları daha belirgin modeller ile yüz görünümünüzde bir denge yakalamanız gerekir.

Yüz Şeklinize Uygun Gözlük Seçimi Yapın

Son olarak dikdörtgen yüz şekline sahip olanlar da seçimini kalın çerçeveli modellerden yana yapmalı. Amacınız yüz hatlarınızı daha yumuşak göstermek ve bu nedenle oval ve yuvarlak modelleri tercih etmeniz gerekiyor. Eğer güneş gözlüklerini daha yakından inceler ve yeni modellere göz atarsanız aklınızda nasıl bir tasarım istediğiniz konusu da netleşebilir.

Bunun için Atasun web adresine tıklayın. Markanın sunduğu tasarım seçenekleri oldukça fazla ve aynı zamanda lider markaların en yeni güneş gözlüğü koleksiyonlarını da internet sitesinden satışa sunuyor. Yeni trendler ve yeni modeller arasından seçim yaparak gözlüğünüzü daha uzun yıllar kullanma şansını yakalayabilirsiniz. Bu arada Atasun fiyatları da makul düzeyde tutuyor. Ekonomik bir alışveriş yapılabilir.

İlginizi Çekebilir

Evde Ayak Bakımının Püf Noktaları

İş hayatı ya da özel sebepler nedeniyle ayak bakımı için kuaföre gitmeye vakit bulamayan kadınlar, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.