Yüz Yağlanması Nasıl Engellenir?

Günlük yaşamınızda sürekli oluşan ve çok sayıda bayanın ortak sorunlarından biri olan yüz yağlanması için neler yapılmalı? Sizler için tek tek araştırıp hazırladığımız maddeleri konu altında öğrenebilirsiniz.

Cilt Yağlanması Nasıl Engellenir?

Yağlı bir cilde veya tombul bir yüz hattına sahipseniz cilt yağlanmasını ancak ve ancak doğal yöntemlerle çare bulabilirsiniz. Çeşitli kozmetik ürünlerine avuç dolusu para harcamanız hem cebinize hemde cildinize kalıcı hasarlar verebilir.

  • Tombul bir yüz tipine sahipseniz size özel diyet listesi üzerinden bu duruma açıklık getirebilirsiniz. İlk iş olarak uzman bir diyetisyenin önerilerini dinlemeli ve verdiği beslenme programına ayak uydurmanız gerekiyor. Sizin için özel olarak hazırladığı diyet listesini uygulayarak hem yüz yağlanmasını hemde vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulmanızı sağlayacaktır.
  • Yüz yağlanmasını önlemek için spa masajınıda öneriyoruz, spa masajı kan dolaşımını hızlandırma özelliği ile yüzünüzdeki şişkinliği ve yağlanmayı azar azar giderecektir.
  • Yüz yağlanmasının başta gelen ismi tuz’dur. Aşırı tuz tüketimi yapan kişilerde yüz yağlanması sürekli olarak devam eder. Tuz alımını edebildiğinizce azaltmanız gerekmektedir.
  • İyi bir beslenme programı ile bu sorunu giderebilirsiniz.
  • Cilt yağlanmasından kurtulmak için günde minimum 8 bardak su tüketerek bu durumu azaltabilir ve cildinizdeki yağlanmayı cildinizden atabilirsiniz.

Yağlı Yüzler İçin Cilt Maskesi

  • 100 Gram kadar kil.
  • 1 Tatlı kaşığı kadar gül suyu.
  • 1 Tatlı kaşığı kadar limon suyu.

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Temin etmiş olduğunuz malzemeleri ufak bir kap içerisine alarak birbirine iyice karışana dek çırpın. Yumuşak bir krem kıvamını alan karışımı cildinizi temizledikten sonra cildinize uygulayarak masaj yapar gibi sürün. Karışımı cildinizde sakın ovalamayın. 25-30 dakika kadar ciltte kalan karışımı daha sonra temizleyin, ve eğer elinizin altında yağsız yüz kremi varsa cildinize uygulayarak işlemi sonlandırın.

Not: Yüz yağlanmasını gidermek için haftada minimum 1 defa bu karışımı uygulayın.

Ayrıca sitemizde bulunan cilt yağlanmasına kesin çözüm adlı konumuza göz atmanızda fayda var.

İlginizi Çekebilir

Yüz Sarkması İçin Doğal Maskeler

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden biri de ciltte ve yüzde sarkmalardır. Ciltte yaşlılık sebebiyle elastin ve kolajen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.