Yüzdeki Kahverengi Lekeleri Giderici Maske Tarifi

Paylaş
 

Güneş ışınlarının, sigara dumanın ve hamileliğe bağlı etkenlerin neden olduğu kahverengi lekeler, ciltte kötü bir görüntü oluşmasına neden olur.

Kadınlar tarafından oldukça rahatsız edici bir durum olan bu lekeler, önlem alınmadığında daha da büyür ve çoğalır. Makyaja bile zor kapatılan kahverengi lekelerin, bir an önce giderilmesi ve cildin eski sağlığını kazanması gerekir.

Kahverengi cilt lekeleri, evde yapacağınız doğal maske sayesinde yok olacaktır. Bunun için gerekli olan zaman ve sabırdır.

Yüzünüzün eski ışıltısını ve canlılığını tekrar kazanmasını istiyorsanız, size verilen bu tarifi uygulayın. Kahverengi lekeler için maske uygulamasından sonra, cildinizdeki kötü görüntüden kurtulacak ve sonuçtan gayet memnun kalacaksınız.

Maske için gerekli malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 damla limon
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Maskenin yapılışı

Tüm malzemeler cam veya porselen bir kabın içerisine konularak, birbirlerine iyice karışmaları sağlanır. Oluşan karışımı; göz ve gözaltları, dudak kısımları hariç, yüzünüzü her tarafına yedirerek sürün. Yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında kuruyacaktır. Maske yüzünüzde tam olarak kuruduğunda, soğuk su yardımı ile iyice yıkayarak temizleyin.

Bu maske, lekelerin yoğunluğuna göre, her hafta ya da iki haftada bir yapılmak üzere tekrarlanır.

Bu yazı 5284 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.