Yüzdeki Kahverengi Lekeleri Giderici Maske Tarifi

Güneş ışınlarının, sigara dumanın ve hamileliğe bağlı etkenlerin neden olduğu kahverengi lekeler, ciltte kötü bir görüntü oluşmasına neden olur.

Kadınlar tarafından oldukça rahatsız edici bir durum olan bu lekeler, önlem alınmadığında daha da büyür ve çoğalır. Makyaja bile zor kapatılan kahverengi lekelerin, bir an önce giderilmesi ve cildin eski sağlığını kazanması gerekir.

Kahverengi cilt lekeleri, evde yapacağınız doğal maske sayesinde yok olacaktır. Bunun için gerekli olan zaman ve sabırdır.

Yüzünüzün eski ışıltısını ve canlılığını tekrar kazanmasını istiyorsanız, size verilen bu tarifi uygulayın. Kahverengi lekeler için maske uygulamasından sonra, cildinizdeki kötü görüntüden kurtulacak ve sonuçtan gayet memnun kalacaksınız.

Maske için gerekli malzemeler

  • 1 yemek kaşığı yoğurt
  • 3 damla limon
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı.

Maskenin yapılışı

Tüm malzemeler cam veya porselen bir kabın içerisine konularak, birbirlerine iyice karışmaları sağlanır. Oluşan karışımı; göz ve gözaltları, dudak kısımları hariç, yüzünüzü her tarafına yedirerek sürün. Yaklaşık 5 ila 10 dakika arasında kuruyacaktır. Maske yüzünüzde tam olarak kuruduğunda, soğuk su yardımı ile iyice yıkayarak temizleyin.

Bu maske, lekelerin yoğunluğuna göre, her hafta ya da iki haftada bir yapılmak üzere tekrarlanır.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.