Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

Yaşamınızın belli bir döneminde mutlaka yüzünüzde kırmızı lekeler fark etmişsinizdir. Bu kırmızı lekeler kaşıntıya sebep olmuyor ve yüzün tamamını kaplamasıysa endişe etmeye gerek yoktur. Ancak hasta hissetmenize sebep oluyor ve kaşıntıya yol açıyorsa bu kez bir doktora başvurmanız şarttır. Kırmızı lekeler için tıbbi müdahale öncelikli olanıdır. Ancak “yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer” sorusunun tek cevabı tıbbi yöntemler değildir. Bunun yanında doğal yöntemlerle de kırmızı lekelerden kurtulabilirsiniz. İşte yüzdeki kırmızı lekeler için doğal yöntemler.

Aloe Vera Jeli

Yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer sorusuna yanıt arıyorsanız, buna verilecek cevaplardan ilki aloe vera jelidir. Aloe vera yapraklarını yarıdan kesip, içerisindeki jel bir bıçak yardımı ile kazınır. Bu jel yüzdeki kırmızı lekelere sürülüp, yaklaşık 20 dakika beklenir.  Ardından cilt durulanır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını yüzdeki kırmızı lekelere uygulamadan önce mutlaka yüzünüzü yıkayın. Ardından bu yağı kırmızı lekelerin olduğu yere ovarak uygulayın. Bu yöntemden daha çok verim alabilmek için gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu

Yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı da limon suyudur. 2-3 damla limon suyunu bir parça pamuk ile kırmızı lekelerin olduğu yere uygulayın. Yaklaşık olarak 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın. Yüzünüzdeki lekelerin rengi açılana kadar bu yöntemi her gün tekrarlayın.

Domates

Yüzünüzdeki kırmızı lekelerden kurtulmak için domatesleri ortadan kesin ve iç kısmını kırmızı leke olan bölgelere sürün. 30 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın. Cildiniz doğal olarak pürüzsüzleşecek ve lekelerin rengi açılacaktır. Tabi bu sonuçlara ulaşabilmeniz için bu yöntemi belli aralıklarla tekrarlamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Evde Gençleştirici Yüz Serumu Hazırlama

Kozmetik mağazalarından tonlarca para harcayarak alınan, gençleştirici etkisi bulunan ürünleri, evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğinizi söylesek ne …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.