Yüzdeki Kırmızı Lekeler Nasıl Geçer?

Paylaş
 

Yaşamınızın belli bir döneminde mutlaka yüzünüzde kırmızı lekeler fark etmişsinizdir. Bu kırmızı lekeler kaşıntıya sebep olmuyor ve yüzün tamamını kaplamasıysa endişe etmeye gerek yoktur. Ancak hasta hissetmenize sebep oluyor ve kaşıntıya yol açıyorsa bu kez bir doktora başvurmanız şarttır. Kırmızı lekeler için tıbbi müdahale öncelikli olanıdır. Ancak “yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer” sorusunun tek cevabı tıbbi yöntemler değildir. Bunun yanında doğal yöntemlerle de kırmızı lekelerden kurtulabilirsiniz. İşte yüzdeki kırmızı lekeler için doğal yöntemler.

Aloe Vera Jeli

Yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer sorusuna yanıt arıyorsanız, buna verilecek cevaplardan ilki aloe vera jelidir. Aloe vera yapraklarını yarıdan kesip, içerisindeki jel bir bıçak yardımı ile kazınır. Bu jel yüzdeki kırmızı lekelere sürülüp, yaklaşık 20 dakika beklenir.  Ardından cilt durulanır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını yüzdeki kırmızı lekelere uygulamadan önce mutlaka yüzünüzü yıkayın. Ardından bu yağı kırmızı lekelerin olduğu yere ovarak uygulayın. Bu yöntemden daha çok verim alabilmek için gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Limon Suyu

Yüzdeki kırmızı lekeler nasıl geçer sorusunun bir diğer cevabı da limon suyudur. 2-3 damla limon suyunu bir parça pamuk ile kırmızı lekelerin olduğu yere uygulayın. Yaklaşık olarak 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile yüzünüzü durulayın. Yüzünüzdeki lekelerin rengi açılana kadar bu yöntemi her gün tekrarlayın.

Domates

Yüzünüzdeki kırmızı lekelerden kurtulmak için domatesleri ortadan kesin ve iç kısmını kırmızı leke olan bölgelere sürün. 30 dakika bekleyin ve ılık su ile yüzünüzü durulayın. Cildiniz doğal olarak pürüzsüzleşecek ve lekelerin rengi açılacaktır. Tabi bu sonuçlara ulaşabilmeniz için bu yöntemi belli aralıklarla tekrarlamanız gerekmektedir.

Bu yazı 948 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.