Yüzdeki Kusurları Makyajla Gizleme

Paylaş
 

Kimse kusursuz bir yüz hatlarına sahip değildir. Doğru makyaj ve doğru kapatma yöntemleriyle kusursuz bir yüz hatlarına sahip olunabilir.

En kusursuz gördüğünüz film yıldızlarının bile başvurduğu makyaj hileleri mutlaka vardır. Yüzünüzde sevmediğiniz bir yeri, makyajla gizleyebilirsiniz.

Kusurları makyajla gizleme, oldukça başarılı bir yöntemdir ve kadının daha güzel görünmesini sağlar.

 

İşte size, daha güzel olmanızı sağlayacak olan makyajla kusurları kapama hileleri;

Makyajla Kırışıklıkları Kapama
Yüzünüzde bulunan çizgileri gizlemek istiyorsanız, kullanacağınız fondötenden bir ton açık kapatıcıyı, çizgilerinizin üzerine ince bir şerit şeklinde sürün. Parmak ucunuz yardımıyla iyice yayın.

Çatlamış Dudakları Makyajla Kapama
Dudaklarınızda pul pul dökülmeler ve çatlaklar varsa, ilk önce nemlendirici özelliği olan bir dudak bakım kremi sürün ve ardından rujunuzu uygulayın.

Kahverengi Lekeleri Makyajla Kapama
Cilt kapatıcıyı, lekelerin üzerine hafif dokunuşlarla uygulayın ve cildinizle aynı renk olana kadar devam edin. Ardından fondöteninizi tüm yüzünüze sürün ve son olarak pudrayla son rötuşları yapın.

Burnunuz Uzunsa Makyajla Küçük Gösterme
Eğer büyük bir buruna sahipseniz, cildinizden daha koyu bir fondöteni alarak burnunuzun uç kısmına sürün ve hafifçe dağıtın. Ardından pudra uygulayarak sabitleyin.

Geniş bir burun yapısına sahipseniz, cildinizden daha koyu olan fondöteni, burnunuzun her iki yanından bir hat oluşturacak şekilde iki çizgi şeklinde sürün ve ardından sabitleştirmek için yine pudra uygulayın.

Yorgun Görünen Gözleri, Makyajla Kapama
Yorgun görünen gözlerinizi daha canlı göstermek için, gözlerinizin iç kısmına bej renkte bir far ya da göz kalemi sürün. Gözlerinizde oluşan yorgun ifadeyi siler, daha estetik bakışlara sahip olursunuz.

Bakışlarınıza daha bir derinlik katmak isterseniz, kirpiklerinize rimel sürmeden önce, birkaç kat pudra sürün ve ardından rimelinizi uygulayın. Daha etkili ve daha derin bakışlara sahip olduğunuzu görecek, kirpiklerinizin olduğundan daha uzun göründüğünü fark edeceksiniz.

Bu yazı 2744 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.