Yüzdeki Tüylere Bitkisel Çözüm

Paylaş
 

İnsanlarla göz göze geldiğinizde, sizi rahatsız edecek durumlardan birisi yüzünüzde meydana gelen tüylenmeler olabilir. İstenmeyen tüylerin vücudumuzun her yerinde olabileceği gibi, yüzümüzde çıkması da son derece sorun yaratan bir durumdur. Genetik faktörlü, ilaçlardan kaynaklı, menopoz döneminde veya stres nedeniyle yüzdeki tüyler belirli zamanlarda ortaya çıkmakta ve giderek artmaktadır. Sizi bu sorundan kurtarmak amacıyla bazı bitkisel çözüm önerilerini sunmak amacıyla bu yazımızı hazırlamış bulunuyoruz.

Leblebi Tozu İle Maske Hazırlanışı

Ölü hücreleri atan, toksinleri uzaklaştıran, cildin rengini açan ve yüzünüzdeki tüylenmeleri yok eden bir formül için şu malzemeleri kullanmanız gerekiyor:

2 çorba kaşığı leblebi tozu, 1 çorba kaşığı süt kreması, 1 tatlı kaşığı kaşığı süt, Yarım tatlı kaşığı zerdeçal

Bu karışımı hızlı bir şekilde hazırladıktan sonra cildinizde 20 dakika tutabileceğiniz bir maskeyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Zerdeçal İle Kür Hazırlanışı

2 çorba kaşığı zerdeçal ile aldığında sütü karıştırın ve bu kürü yüzünüzdeki istenmeyen tüylere karşı kullanın. Faydasını gördükten sonra yalnızca yüz bölgesinde değil, vücudunuzun diğer bölgelerinde de rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Nane Çayının Hazırlanışı ve Tüketimi

Yarım tatlı kaşığı naneyi sıcak suyun içerisine atın ve demlenmesini bekleyin. Bunu içmeye başladığınız da istenmeyen tüylerin vücudunuzu terk etmekte olduğunu göreceksiniz.

Yukarıdaki önerilerimizi kısa sürede ve etkili olacak bir biçimde uygulamaya başlayarak, bu bitkisel çözümler ile birlikte yüzünüzdeki tüylerden hemen kurtulabilirsiniz.

Bu yazı 2530 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.