Yüzdeki Yağlar Nasıl Temizlenir?

Genellikle yüz bölgelerinde oluşan aşırı yağlanma başta sivilce olmak üzere pürüzsüzlüğünü kaybeden kötü görünümlü bir cilde maruz kalmanızı sağlar. Ciltteki bu tür yağlanmalar genellikle başlangıç olarak düzensiz ve dengesiz olarak beslenmekten meydana gelmektedir. Bir diğer en önemli tetikleyici neden ise; bakım ve temizlik veya düzensiz bir şekilde kullanım hatası yaparak kullanmış olduğunuz kozmetik ürünlerden ötürü başlayan ve sorunun ilerlemesi ile meydana gelmektedir.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz yöntemlerle yüzdeki yağlanma sorunlarınıza karşı önlem alabilir veyahut içerisinde olduğunuz süreci çözümleyebilirsiniz.

Yüzde Oluşan Yağlanmalara Karşı Çözümler

Diyet ve Dengeli Beslenme Yöntemi

Cildinizde yağlanma yaşamamanız için doğal ve düzenli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Yağlanmalar genellikle hazır yiyecek-içeceklerden ve özellikle çeşitli market abur cuburlarından oluşmaktadır ve uzak durulmalıdır. Cildinize en faydalı şey sudur, sürekli cildin yıkanması yağlanma ile birlikte gün içerisinde yüzünüze doluşan mikroplarıda temizler ve temiz bir cildi böyle korumaya devam edebilirsiniz.

Kozmetik Ürünlerle Yüzdeki Yağlanmayı Engellemek

Kozmetik ürünler kullanırken ne kullandığınıza ve nasıl kullandığınıza mutlaka dikkat ediniz. Sürekli olarak değiştirilerek cilde uygulanan kremler cildinize daha fazla zarar verebilir. Bunların yerine uzman bir dermatoloğa görünerek cildiniz için en uygun krem hakkında bilgi edinerek onu kullanın.

Soda İle Yüzdeki Yağlardan Kurtulma

Temin etmiş olduğunuz sodayı bir parça pamuk yardımı ile yüz bölgenize masaj yapar gibi iyice yedirerek sürün. Sürmüş olduğunuz soda 10-15 dakika kadar yüzünüzde kaldıktan sonra ılıkça su ile iyice yıkayın.

Yüzdeki Yağlanmalar İçin Süt ve Bal Maskesi

  • 2 Tatlı kaşığı kadar limon suyu
  • 2 Tatlı kaşığı kadar süzme bal
  • 1 Çay bardağı kadar ise süt.

Maskenin Hazırlanışı ve Cilde Uygulanışı
Öncelikle temin etmiş olduğunuz limon suyu ve balı ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Daha sonra elde etmiş olduğunuz karışımın içerisine 1 çay bardağı kadar sütü ilave ederek karıştırmaya devam edin. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize uygulamadan evvel cildinize temizleyin ve daha sonra uygulayın. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika kadar bekletin ve daha sonra yıkayarak durulayın. Yüzdeki yağları temizleme maskesinin faydalı olabilmesi için haftada minimum 1 defa uygulamanız gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Yüz Sarkması İçin Doğal Maskeler

Yaşlanmanın olumsuz etkilerinden biri de ciltte ve yüzde sarkmalardır. Ciltte yaşlılık sebebiyle elastin ve kolajen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.