Yüze Parlaklık Veren Yüz Maskesi

Paylaş
 

Cildin daha genç ve daha taze görünmesi, parlaklığı ile doğru orantılıdır. Cildin parlaklığını sağlaması için değişik kozmetik ürünlerden yararlanılabilir. Geçici olarak güzel sonuçlar alınan bu ürünler bırakıldığında cildin eski haline döndüğü gözlemlenir. Yüzün daha sağlıklı ve daha taze bir görünüme kavuşması için evde uygulabilecek pratik yüz maskelerinde de yararlanılabilir. Kozmetik ürünlere göre daha kalıcı bir etki sağlayan bu maskelerden olan bezelye maskesi, yüzün doğal parlaklığının sağlanmasında etkilidir.

Cilde Parlaklık Veren Bezelye Maskesi

Cildin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlayan bezelye maskesi için gerekli olan malzemeler;

  • 2 su bardağı kadar taze, yeni ayıklanmış bezelye
  • 1 adet yumurtanın akı
  • Yarım kahve fincanı sıvı yağ
  • Bir miktar un
  • Bir miktar üzüm pekmezi

Bezelye maskesinin yapımı için ilk önce bezelyelerin çok güzel bir şekilde ezilmesi gerekir. Ezilen bezelyeler üzüm pekmezi, sıvı yağ ve yumurta akı ile karıştırılır. Karışım kıvam alınca maske haline gelene kadar azar azar un ilave edilerek karıştırılır. Kıvam alan maskes yüzün her bölgesine güzelce sürülür ve yarım saat bekletildikten sonra ovalanarak çıkarılır. Yüzün temizlenmesi sadece ovalama ile yapılmalı, yıkanmamalıdır. Bu nedenle bezelye maskesinin geceleri yatmadan önce yapılması uygun görülür. Haftada sadece 1 kere uygulanması önerilen bezelye maskesi ile cildiniz eskisinden daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme kavuşacak.

Bu yazı 5168 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.