Yüze Parlaklık Veren Yüz Maskesi

Cildin daha genç ve daha taze görünmesi, parlaklığı ile doğru orantılıdır. Cildin parlaklığını sağlaması için değişik kozmetik ürünlerden yararlanılabilir. Geçici olarak güzel sonuçlar alınan bu ürünler bırakıldığında cildin eski haline döndüğü gözlemlenir. Yüzün daha sağlıklı ve daha taze bir görünüme kavuşması için evde uygulabilecek pratik yüz maskelerinde de yararlanılabilir. Kozmetik ürünlere göre daha kalıcı bir etki sağlayan bu maskelerden olan bezelye maskesi, yüzün doğal parlaklığının sağlanmasında etkilidir.

Cilde Parlaklık Veren Bezelye Maskesi

Cildin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesini sağlayan bezelye maskesi için gerekli olan malzemeler;

  • 2 su bardağı kadar taze, yeni ayıklanmış bezelye
  • 1 adet yumurtanın akı
  • Yarım kahve fincanı sıvı yağ
  • Bir miktar un
  • Bir miktar üzüm pekmezi

Bezelye maskesinin yapımı için ilk önce bezelyelerin çok güzel bir şekilde ezilmesi gerekir. Ezilen bezelyeler üzüm pekmezi, sıvı yağ ve yumurta akı ile karıştırılır. Karışım kıvam alınca maske haline gelene kadar azar azar un ilave edilerek karıştırılır. Kıvam alan maskes yüzün her bölgesine güzelce sürülür ve yarım saat bekletildikten sonra ovalanarak çıkarılır. Yüzün temizlenmesi sadece ovalama ile yapılmalı, yıkanmamalıdır. Bu nedenle bezelye maskesinin geceleri yatmadan önce yapılması uygun görülür. Haftada sadece 1 kere uygulanması önerilen bezelye maskesi ile cildiniz eskisinden daha sağlıklı ve daha parlak bir görünüme kavuşacak.

İlginizi Çekebilir

Karbonat Maskesi Tarifleri

İçeriğinde zararlı bileşen bulunmayan ve cilt sağlığı açısından birçok faydası olduğu bilinen karbonat, yapacağınız basit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.