Zayıf Kalmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tam istediğiniz formu yakalamışsanız ve bunu asla kaybetmek istemiyorsanız zayıf kalmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekecektir. Özellikle de gece saat 19.00’dan sonra yemek yemeyi kesmelisiniz. Günde en az 2 litre su içmeye dikkat etmelisiniz. Ben nasılsa kilo verdim diyerek abur cuburlara saldırmamalı çikolata limitini iyi ayarlamalı ve mümkünse light ya da bitter çikolata yemeye onu da dozunda tüketmeye özen göstermelisiniz.

Zayıf kalmak istiyorsanız zayıfladığınız formülün dışına çıkmadan hala diyet yapıyormuşcasına o istikrarda yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmelisiniz. Porsiyonlarınızı arttırmamalı ve hatta gerekiyorsa bazı zamanlarda azaltmalısınız. Sebze, meyve ve salata ağırlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Zayıflamak kadar zayıf kalmak da oldukça zordur ve dikkat isteyen bir konudur. Zayıf kalmak için bu hususlara dikkat etmeli ağır yiyeceklerden uzak durmalısınız. 3 beyazdan yani un, şeker ve tuzdan uzak durmalısınız. Bunun dışında günde 2 fincan şekersiz Türk kahvesi tüketebilirsiniz.

Gün içinde dilediğiniz kadar yeşil çay tüketebilirsiniz. Yeşil çay metebolizmayı hızlandırır, vücuttaki zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca yeşil çay vücuttaki nem oranını düzenler ve cildinizin güzelleşmesini sağlar. Aynı zamanda zayıflamanız için yardımcı olur. Zayıf kalmak için tabii ki düzenli olarak egzersiz ve spor yapmaya özen göstermelisiniz. Zayıf kalmak için daha çok hareket etmeye, düzenli olarak yürüyüş yapmaya ve mümkünse yüzmeye çalışmalısınız. Zayıf kalmak için aç kalmak doğru değildir. Her şeyden azar azar tüketmeli ve vücudunuzun bütün kalsiyum, potasyum, vitamin gibi ihtiyaçlarınızın karşılanmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde zayıf kalayım derken sağlığınızdan olabilir, vücudunuzu yıpratabilirsiniz. Bu ise çok ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu yüzden düzenli, yeterli fakat dozunda yemek yemeye özen göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel zayıflama kesinlikle insanların kilosunu azaltmaya yönelik bir eylem değildir. Yani karın, basen ya da …

7 Yorumlar

 1. Benim gibiyseniz ne olsa işe yaramıyor 🙂 Kilolarla barışık olmak da bir çözüm.

 2. Zayıf kalmak için yapılacaklar basit. Yemeyeceksin, spor yapacaksın, su tüketeceksin ve yağlı her şeyden uzak durarak sağlığını önemseyeceksin.

  • İyi güzel diyorsun da gelde yeme 🙂 Aslında düşük karbonhidrat diyeti diye bir şey var low carb diet diye geçiyor. Denemk istiyorum onu.

 3. Dikkat etmek gerekiyor gerçekten.
  Öyle bir bünyem var ki, 1 hafta dikkat etmesem kilo almayı başarıyorum.
  Bu nedenle sporumu aksatma ve yediklerimi kaçırma lüksüm yok.

 4. Merhaba, 1.72 boyundayım 105 kiloyum. Uzun süredir diyet yapmaya çalışıyorum ama zayıflayamıyorum. Zayıf kalmak için dikkat edilmesi gerekenleri okudum ama çoğunu işimden dolayı uygulayamıyorum. Spora başlarsam sanırım biraz olsun yağlarımdan kurtulabileceğim. Teşekkürler.

 5. kızlar aslında düzenli ve dengeli beslenme alışkanlığı yanında düzenli günlük basit egzersizler yapabilsek sorun çözülecek de işte yapamıyoruz ki 🙂

 6. Türk kahvesi, yeşil çay ve bol su içerek mevcut kilonuzu korursunuz. Kilolu iseniz zayıflamak için bunların yanında egzersiz yapmalısız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.