Sivilceler İçin Zerdeçal Maskesi

Paylaş
 

Hem cilde hem de vücuda olan faydaları nedeniyle, zerdeçal çok değerli bir baharattır. Cilde olan faydalarından dolayı, zerdeçal kullanarak yüz maskesi hazırlayabilir ve cilt sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Zerdeçal doğal bir antiseptik olmasının yanı sıra, renk dengeleyici özelliğe sahiptir. Anti-inflamatuar oluşu nedeniyle daha değerli bir hal almaktadır. İsterseniz gelin sivilceleriniz ve lekeleriniz için hazırlayabileceğiniz zerdeçal maskesi tariflerine birlikte göz atalım;

Akne İçin Zerdeçal Maskesi

  • 1 Çay kaşığı elma sirkesi (Mümkünse organik tercih edilmelidir)
  • Yarım çay kaşığı zerdeçal
  • 1 Çorba kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı
4 çay kaşığı suyun içine, 1 çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Hazırladığınız bu karışımı kullanarak, bir pamuk yardımıyla cildinizi temizleyin. Ardından uygun bir kabın içine, bal ve zerdeçalı ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız maskeyi göz çevreleriniz haricinde tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra, bol ve ılık suyla cildinizi durulayın. Zerdeçal nedeniyle cildinizde kalacak sarı lekeleri, pamuğu süte bandırarak temizleyebilirsiniz.

Sivilce İçin Zerdeçal Maskesi

  • 1 Çorba kaşığı püre halinde muz
  • 1 Çay kaşığı zerdeçal

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Öncelikle cildinizi temizleyin. Ardından iki malzemeyi uygun bir kapta karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi göz çevreniz haricinde, cildinizin tamamına uygulayabilirsiniz. Uyguladığınız maskeyi 15 dakika beklettikten sonra, cildinizi ılık suyla durulayın.

Her iki maskeyi haftada 1-2 kez kullanarak, sivilce ve akne sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Bu yazı 1177 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Yasal Uyarı

Cilt bakımı ve güzellik sırları sitesi olan bakimlicilt.net'te doğal ve sağlıklı bir cilt için bilgilendirme yazıları paylaşıyoruz. Sitede bulunan yazılar kişisel ve doğal tariflerdir, hiç biri doktor tavsiyesi değildir. Bu tarifler ve öneriler her kişide aynı etkiyi sağlayacağının garantisi yoktur. Tarif ve önerilerin uygulanması ve kullanımı kişilerin kendi sorumluluğundadır, oluşabilecek problemlerden dolayı bakimlicilt.net sitesinin sahibi ve yazarları sorumluluk kabul etmez.